26-latek z Trzemeszna okradł chorego Kornelka. 'Złodziej był wyjątkowo bezczelny'

Policjanci z Gniezna zatrzymali mężczyznę, który ukradł puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc choremu dziecku. W poszukiwaniach pomogły kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło 6 listopada około godziny 11:00. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów w Trzemesznie i jak informuje policja: "był wyjątkowo bezczelny". Podszedł do kasy, gdzie znajdowała się puszka z pieniędzmi. I jak gdyby nigdy nic, zabrał ją i wyszedł.

Datki, które zbierali pracownicy sklepu, miały być przeznaczone na chorego Kornelka. Zawartość puszki opiewała na około 2 tysiące złotych. Policja natychmiast przystąpiła do czynności i wszczęła poszukiwania złodzieja

Funkcjonariusze z Trzemeszna i Gniezna dotarli do zapisu z monitoringu, na którym można było bez problemu rozpoznać sprawcę kradzieży. - Policjanci oglądając nagranie rozpoznali znanego im 26-letniego sprawcę i niezwłocznie podjęli działania zmierzające do zatrzymania zuchwałego amatora cudzego mienia - informuje policja

Na szczęście po około 3 godzinach udało się schwytać mężczyznę. Policjanci odzyskali puszkę i 450 złotych. 26-latek odpowie za kradzież o charakterze chuligańskim. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Złodzieja skutecznie odstraszać mogą nie tylko kamery przemysłowe, ale czujniki i systemy alarmowe. Kliknij w obrazek i sprawdź cenę. Może warto zainstalować podobne zabezpieczenie w domu?