Pokazał zdjęcie z dzieckiem. Obca kobieta po jednym spojrzeniu postawiła diagnozę

Mężczyzna pochwalił się na mediach społecznościowych swoim dzieckiem, publikując jego zdjęcie. Pod wieloma komentarzami znalazł się jeden, który sugerował, że dziecko może być chore.

Świeżo upieczeni rodzice publikują wiele zdjęć swoich pociech. Nie zawsze jest to słuszna decyzja, ale tym razem okazało się, że jedno zdjęcie uratowało zdrowie, a może nawet życie maluszka.

Ten ojciec zrobił zdjęcie niemowlakowi zaraz po kąpieli. Uznał, że fotografia jest urocza i postanowił ją opublikować, by pochwalić się maleństwem swoim znajomym. Pod zdjęciem pojawiło się bardzo dużo komentarzy. Większość osób zachwycała się bobasem i gratulowała rodzicom malca. Jednak jeden z komentarzy przykuł uwagę zadowolonego jeszcze dotąd taty. Wśród jego znajomych była pani doktor. To ona zwróciła uwagę, na kolor dziecka i napisała, że prawdopodobnie bobas ma żółtaczkę. Oczywiście powiedziała, że nie jest pewna swojej diagnozy, bo zdjęcie jest całe pomarańczowe i wykonane w złym świetle. Jej uwagę zwrócił nie tylko kolor skóry bobasa, ale też delikatnie żółte białka oczu. Poleciał więc, by skonsultować się z lekarzem, który powinien obejrzeć i zbadać dziecko.

Zaniepokojony tym ojciec nie zignorował tej uwagi. Zabrała dziecko do pediatry i okazało się, że faktycznie dziecko miało żółtaczkę. Dzięki szybkiej interwencji maluch mógł w porę zostać leczony. 

O sprawie było głośno na całym świecie:


 Jak podaje portal e-dziecko żółtaczka fizjologiczna u noworodków, to bardzo częsta przypadłość. Zazwyczaj mija sama, ale zdarzają się przypadki, kiedy poziom bilirubiny jest zbyt wysoki, że trzeba ją leczyć przez naświetlanie lampą emitującą promienie UV.