Koszmarny wypadek na gokarcie w Zwardoniu. Maszyna wciągnęła szalik 21-latki, ten zacisnął się na jej szyi

Do tragicznego wypadku doszło na torze kartingowym Kartingmania w Zwardoniu. Podczas jazdy tylna ośka napędu gokarta wciągnęła szalik 21-latki. Dziewczyna została przetransportowana do szpitala.

12 listopada około godziny 14:50 w Zwardoniu doszło do niebezpiecznej sytuacji. W trakcie jazdy gokartem 21-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego uległa wypadkowi.

Tylna oś napędu wciągnęła szalik dziewczyny, ten zacisnął się na jej szyi. W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim asp. sztab. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu powiedział, że poszkodowana kobieta straciła przytomność. 

Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, policję oraz straż pożarną z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwardoniu. 21-latce udzielono pierwszej pomocy, jednak obrażenia jakich doznała, wymagały hospitalizacji. Kobietę w ciężkim stanie przetransportowano do szpitala w Sosnowcu. 

Zbliża się zima, warunki na drodze są coraz gorsze. Nie zapomnijcie o zmianie opon i regularnych badaniach auta. Może przydadzą wam się poniższe gadżety.

Więcej o: