Myślał, że tak uniknie mandatu i użył sznurka. Policjant zobaczył wynalazek i nie miał wątpliwości

Używanie telefonów komórkowych przez kierowców w czasie jazdy jest bezwzględnie zabronione. Ale nie wszyscy respektują ten zakaz.

Ten kierowca myślał, że wymyślił sposób, jak ominąć przepisy drogowe. Ponieważ w czasie jazdy nie można używać telefonu, w momencie, w którym policjant zobaczy za kierownicą osobę z telefonem przy uchu, mandat wypisuje się poniekąd z automatu. Zatem sprytny mężczyzna przyczepił za pomocą sznurka telefon do kierownicy.

Mało tego, oprócz telefonu, kierownicę przyozdobił w dodatku wielgaśnym tabletem. Bo telefon był za mało rozpraszający. W ten oto pomysłowy sposób stał się poważnym zagrożeniem na drodze.

Nim doszło do tragedii na drodze tego przemyślnego technika zatrzymał policjant. Nie ma co ukrywać, był pod wrażeniem tej konstrukcji. Do tego stopnia, że zrobił jej zdjęcie, które później umieszczono na twitterowym koncie policji z Vancouver.

Kierowca oczywiście został ukarany mandatem. Strach pomyśleć do czego mogła doprowadzić jego beztroska. 

Pamiętajcie, że za wraz z pogarszającą się pogoda, warunki na drodze są coraz trudniejsze. Tym bardziej  trzeba zachować ostrożność w trakcie jazdy i zadbać o stan techniczny auta. Może przydadzą się wam te gadżety.

Więcej o: