Tak się kończy jazda na letnich oponach zimą. Auto wpadło w poślizg i to był początek kłopotów

Macie wątpliwości, czy wymienić opony letnie na zimowe? Ten film powinien was przekonać.

Co roku kierowcy stają przed dylematem: czy to już najwyższy czas, by zmienić opony na zimowe. Przepisy w Polsce jasną mówią, że na dowolnych oponach można jeździć przez cały rok. Jedynym warunkiem, który należy spełnić, jest bieżnik minimum 1,6 mm. Wszystko zależy od temperatury i warunków pogodowych na drodze. Jeśli na dworze jest poniżej 7 stopni Celsjusza, warto udać się do mechanika na zmianę opon.

W przypadku opadów śniegu i gołoledzi, jazda na letnich oponach jest co najmniej nie rozsądna. Pamiętajcie, że możecie zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale też pieszym i innym kierowcom. Ten film jest tego dowodem.

 

Dlaczego jeszcze warto zmienić opony na zimowe? Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w sposobach na niewypłacanie odszkodowania. A większość kierowców nie ma pojęcia o haczykach znajdujących się w umowie. Jeden z nich jest związany z oponami zimowymi. Jaki? Kliknij i dowiedz się więcej.

Pamiętajcie, że za wraz z pogarszającą się pogodą, warunki na drodze są coraz trudniejsze. Tym bardziej trzeba zachować ostrożność w trakcie jazdy i zadbać o stan techniczny auta. Może przydadzą się wam te gadżety.

Więcej o: