Kot idzie w górę czy w dół? Ta zagadka nie da wam spokoju

Czy kot na zdjęciu wchodzi po schodach, czy też może z nich schodzi? Ta zagadka nie daje spokoju tysiącom osób.

Zdjęcie, które widać powyżej, opublikował serwis 9gag. Pod zdjęciem napisano ponad 4 tys. komentarzy. Ludzie spierali się, czy zwierzak schodzi w dół, czy wdrapuje się pod górę. Jako argumenty przywoływane były takie szczegóły, jak ułożenie ogona kota i to, gdzie patrzy, a także sposób, w jaki różni przedstawiciele kociego gatunku zwykli schodzić bądź wchodzić po schodach.

W którą stronę idzie kot?W którą stronę idzie kot? fot. 9gag.com

Ale inni wskazują, że równie dobrze widoczna na zdjęciu nierówność schodów może być obramowaniem stopnia, które zapobiega poślizgnięciu się, a nasz kotek dzielnie pnie się do góry. Jasny fragment w górnej części zdjęcia byłby wówczas chodnikiem lub podłogą.

A Waszym zdaniem?

Podobno osoby, które w pierwszym odruchu uznały, że kot wchodzi po schodach należą do grona optymistów, którzy nie boją się stawiać czoła przeciwnościom i chętnie uczą się nowych rzeczy i podejmować wyzwania. 

Natomiast, ci którzy w pierwszych sekundach niepatrzenia na zdjęcie, uznali, że kot schodzi są introwertykami - wycofani, nie chcą lub nie potrafią mówić o swoich uczuciach i emocjach. Są bardzo ostrożni podczas podejmowania każdej decyzji. 

Rozwiązałeś zagadkę? To teraz rozsiądź się wygodnie w fotelu. Jakim? Zobacz nasze propozycje.

Więcej o: