Za 500 plus i becikowe bawiła się do białego rana. W końcu matka ze Świebodzic doigrała się

36-latka ze Świebodzic utrzymuje się głównie z zasiłków, które pobiera z Ośrodka Opieki Społecznej. Niestety większość tych pieniędzy przepija. W efekcie sąd odebrał jej czwórkę dzieci.

Elwira L. nigdy nie pracowała. Od zawsze żyje na koszt państwa. „Mieszka w lokalu komunalnym, który dało jej miasto i żyje z tego, co dostanie z OPS-u”- donosi "Gazeta Wrocławska". Miesięcznie dostaje 4 tys złotych (zasiłek 500+ i inne). W marcu doszło jej także becikowe.

Niestety kobieta, choć ma pod opieką 4 dzieci, w tym jedno zaledwie 2-miesięczne, jest uzależniona od alkoholu. To dlatego pracownicy socjalni mieli ją stale na oku. To właśnie podczas jeden z kontroli, urzędnik nakrył ją pijaną w sztok - w domu były wszystkie dzieci - 2-miesięczne, 5-letnie, 11-letnie i 17-letnie. Tego samego dnia odebrała z OPS-u 6 tys. zł

Zmarnowała szansę, została ukarana

Choć kobieta sprawowała wówczas opiekę nad dziećmi, mając 3 promile alkoholu, sąd dał jej szansę. Wróciła do domu, pieniądze trafiły pod kontrolę asystenta - donosi "Gazeta Wrocławska". Zaangażowano także kuratora.

Wszystko na nic. Elwira L. dalej piła. "Gdy mieszkanie pod koniec czerwca odwiedził kurator, świebodziczanka była pijana" - podaje GW. Tym razem sąd rodzinny był bezlitosny. W ubiegłym tygodniu wydał tymczasowe zarządzenie o odebraniu jej dzieci. Najmłodsze trafiły do rodziny zastępczej, dwójka starszych jest pod opieką ojca.