Nie wierzy, że Ziemia jest okrągła. By to udowodnić, chce się wystrzelić w rakiecie własnej roboty

''Mad'' Mike Hughes nie wierzy w to, że Ziemia jest okrągła. Aby udowodnić swoją rację, planuje wystrzelić się w kosmos. Posłużyć ma mu do tego własnoręcznie zbudowana rakieta.

Emerytowany kierowca limuzyny Mike Hughes nie wierzy naukowcom. Nie wierzy im tak bardzo, że postanowił udowodnić im, że się mylą. Zbudował swoją własną rakietę i teraz zamierza się w niej wystrzelić. Wszystko po to, by w końcu pokazać ludziom, że Ziemia to wcale nie kula. Wręcz przeciwnie, jest całkiem płaska.

Mike w planach ma wystrzelenie się na wysokość 1800 stóp czyli około 548 metrów, podaje Daily Mail. Zdaniem mężczyzny w zupełności wystarczy to, by określić kształt Ziemi. Zapomniał chyba jednak, że na świecie stoją już budynki sporo wyższe. Jednym z nich jest choćby otwarty w 2010 roku Burj Khalifa w Dubaju. A tak przedstawia się widok z jego ''igły'':

 

Można dyskutować, czy widok z wysokości ponad 800 metrów jest już dowodem na płaskość lub kulistość Ziemi. Nawet samoloty wzbijają się przecież dużo wyżej. Jednak Mike nie daje za wygraną. O swoich planach informuje na Facebooku. Założył także stronę internetową i kanał YouTube, na których zamierza transmitować swoją przełomową wyprawę. Pierwsze materiały miały pojawić się tam w ostatnią sobotę. Mike swoją szaloną ekspedycję planował bowiem na 25 listopada około godziny 14.00.

 

Jak podaje USA Today, sobotnia eskapada nie doszła do skutku. Stało się tak z dwóch powodów. Musiała być ona wstrzymana ze względu na nieprzewidziane problemy techniczne i brak pozwolenia od amerykańskiego Biura Zarządzania Terenem. Na serwisie YouTube znaleźć można za to film rejestrujący przygotowania do wylotu:

 

To nie pierwszy raz, gdy Mike Hughes próbuje udowodnić, że Ziemia jest płaska. Pierwszą próbę podjął w 2014 roku. Wtedy mężczyzna wzniósł się zbudowaną przez siebie rakietą na wysokość 1000 stóp, czyli zaledwie 304 metrów. Jak widać nie poddaje się jednak i nadal próbuje.

Choć te samoloty są potężne, piloci z trudem sobie radzą. Wiatr wieje tak mocno.