Myśleli, że udało im się tanio wynająć mieszkanie w Olsztynie. Aż zjawił się prawdziwy właściciel

Trzech studentów padło ofiarami oszustki z Olsztyna. Nie dość, że nie wynajęli mieszkania, to jeszcze stracili pieniądze.

Czas studiów to dla wielu młodych ludzi pierwsze próby wynajęcia mieszkania. Niestety nieznajomość tematu przez studentów wykorzystują oszuści. Stało się tak w przypadku trzech młodych osób, które chciały zamieszkać w jednym z domów przy ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie.

Studenci znaleźli ogłoszenie na jednym z portali internetowych. Do wynajęcia mieszkania zachęciła ich atrakcyjna cena. Zadzwonili pod podany numer, umówili się z mężczyzną, który odebrał telefon i udali się na spotkanie.

W mieszkaniu zastali kobietę, której bardzo zależało na szybkim podpisaniu umowy. Po dokonaniu formalności i pobraniu od studentów 2 tysięcy złotych za wynajem i kaucję, kobieta wręczyła wynajmującym klucze i opuściła lokal.

Jak podaje olsztyn.wm.pl, był to ostatni raz, kiedy studenci widzieli oszustkę. Po upływie kilku godzin w mieszkaniu pojawiła się jego prawdziwa właścicielka. Okazało się, że kobieta, której studenci przekazali pieniądze, wynajęła wcześniej lokum na 2 dni. Oszustka najprawdopodobniej podając się za właścicielkę lokalu, zamieściła ogłoszenie o wynajmie w internecie i udało jej się bezprawnie pobrać od studentów pieniądze

Komenda Miejska Policji w Olsztynie apeluje:

Apelujemy o ostrożność podczas wynajmowania lokali. Nie podejmujmy tej decyzji pochopnie, czytajmy dokładnie umowę, poprośmy właściciela o okazanie dokumentu świadczącego o prawie własności do danego lokalu. Powinniśmy być szczególnie wyczuleni na sytuacje, gdy osoby nalegają na jak najszybsze podpisanie umowy oraz z różnych przyczyn nie okazują dokumentów ze zdjęciem.

Szukasz nowych mebli do mieszkania? Mamy dla Ciebie kilka propozycji:

Więcej o: