Rodzice stracili dziecko. Opieka społeczna zabrała je, bo pozwolili mu jeść za dużo

Opieka społeczna odebrała rodzicom dziecko, bo "pozwalali mu za dużo jeść". Pracownicy socjalni zabierają dzieci także z innych powodów. Bo oglądają za dużo telewizji, albo kiedy nie myją zębów.

Wielka Brytania stara się walczyć z panującą w kraju otyłością wśród dzieci. Doszło już do tego, że opieka społeczna zabiera z powodu za dużej wagi pociechy swoim rodzicom. Spotkało to między innymi rodzinę z Manchesteru.

Jak informuje dailymail.co.uk, chłopiec z Manchesteru to jeden z 32 810 dzieci objętych programem w latach 2016/2017. Liczba od 7 lat nie była tak wysoka i dotyczy nawet dzieci w wieku 2 lat!

Z jakich jeszcze powodów opieka społeczna w Wielkiej Brytanii może zabrać dzieci rodzicom? Wystarczy, że za dużo siedzą przed telewizorem lub nie chcą myć zębów. Zagrożone są też rodziny, w których rodzice palą papierosy w otoczeniu swoich pociech. W takiej sytuacji również mogą spodziewać się drastycznych skutków wizyty pracowników socjalnych.

Jednak jak podkreśla dla The Sun, Claude Knights - ekspert w dziedzinie ochrony praw dziecka - zły stan zębów oraz otyłość może wskazywać na dużo poważniejsze problemy w rodzinach i nie należy ich bagatelizować.

Międzynarodowe badania wskazują, że cztery miliony brytyjskich dzieci jest za gruba. 4 na 10 młodych ludzi w przedziale wieku od 5 do 19 lat było medycznie otyłych lub zmagało się z nadwagą. Eksperci mówią o "absolutnym kryzysie" w zdrowiu dzieci, który może prowadzić do cukrzycy, raka i chorób serca. 

Brytyjskie Stowarzyszenie Pracowników Socjalnych podkreśla, że ingeruje w życie rodziny dopiero, gdy dziecko jest w niej narażone na "znaczącą szkodę".

Więcej o: