5-latka w samej koszulce spacerowała nocą po osiedlu w Sosnowcu. Pijani rodzice spali w domu

Podczas gdy dwójka mieszkańców Sosnowca twardo spała w domu, ich mała córeczka wyszła na nocny spacer. Była ubrana jedynie w cienką koszulkę.

Mała dziewczynka bez opieki spacerowała po osiedlu Pogoń w Sosnowcu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że sytuacja miała miejsce w środku nocy, dziecko było bez opieki oraz miało na sobie tylko cienką koszulkę.

Dramatycznym widokiem samotnej 5-latki zainteresował się mieszkaniec osiedla. Natychmiast zadzwonił na policję, a w czasie oczekiwania na patrol zajął się małą. Okrył zziębniętą dziewczynkę kocem i dopilnował, żeby nie stała się jej żadna krzywda. 

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, policjantom bardzo szybko udało się ustalić, kim są rodzice dziecka. Zarówno 30-letnia kobieta, jak i jej o pięć lat starszy partner beztrosko spali w swoim łóżku, gdy dziecko błąkało się samotnie po mieście. 

Patrol wszedł do ich mieszkania bez żadnych problemów, ponieważ drzwi do domu były uchylone. Funkcjonariusze nie mogli dobudzić nieodpowiedzialnych opiekunów. Okazało się, że są pijani. Teraz o ich losie zadecyduje prokurator.

Więcej o: