"Jeden z dziesięciu": takiej wpadki jeszcze nie było. Zaliczyli ją organizatorzy

W 16. odcinku 103 edycji ''Jednego z dziesięciu'' uczestnik odpowiedział poprawnie na pytanie i... odpadł. Zawinili organizatorzy?

Wpadek i śmiesznych sytuacji w teleturniejach jest tak dużo, że zdążyliśmy się już do nich przyzwyczaić. Co chwila czytamy o kolejnej dziwacznej odpowiedzi, takiej jak ''rybie udka'', bądź nietypowym pytaniu w stylu ''jaką modę wylansował Jarosław Kaczyński''. Jednak to, co wydarzyło się w ''Jednym z dziesięciu'' jest czymś całkowicie nowym. Tutaj bowiem wpadkę zaliczyli producenci.  

W szesnastym odcinku teleturnieju Tadeusz Sznuk zadał finaliście pytanie: "Ile razy igrzyska olimpijskie odbyły się w Ameryce Południowej?".

Mimo że uczestnik programu wskazał prawidłową odpowiedź i powiedział, że stało się to raz, uznano to za błąd. Prowadzący teleturniej dodał nawet, że igrzyska nie odbyły się nigdy w Ameryce Południowej, bo Meksyk leży przecież w Ameryce Północnej. Niby prawda, a jednak nie do końca.

W 2016 roku stolicą igrzysk olimpijskich było Rio de Janeiro. Wychodzi więc na to, że osoby odpowiedzialne za układanie pytań miały nieaktualne informacje.

Na Facebooku ''Jednego z dziesięciu'' pojawił się krótki komunikat w tej sprawie:

Niestety nie wiadomo jeszcze, jak oficjalnie producenci teleturnieju odniosą się do sytuacji. Mamy jednak nadzieję, że pechowy uczestnik programu dostanie swoją drugą szansę i ponownie zagra o tytuł jednego z dziesięciu.

Na wybiegu poznańskich gibonów pojawiło się tajemnicze pudełko. Reakcja małp była natychmiastowa