Przechodziły przez pasy w Chorzowie. Reakcja nadjeżdżającego kierowcy przeraża

Kierowca czerwonego audi wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. O mały włos nie spowodował tragicznego wypadku.

18 grudnia dwie mieszkanki Chorzowa chciały przejść przez pasy. Zgodnie z zasadami ruchu drogowego weszły na jezdnię, gdy zapaliło się dla nich zielone światło. O przestrzeganiu prawa zapomniał jednak kierowca poruszający się lewym pasem i prawie spowodował wypadek.

 

Kierowca audi nie zważając na czerwone światło, pędził po ulicy Chorzowa. Przejechał tuż przed dwiema kobietami, które akurat przechodziły przez pasy. Od tragedii dzieliły ich centymetry. 

Komentujący nagranie nie oszczędzają pirata drogowego ze Śląska. Większość pyta czy sprawa trafiła już na policję. Pojawiły się też głosy, że mężczyźnie należy natychmiast odebrać prawo jazdy. Najostrzejszy komentarz zamieścił widz, który porównał niebezpieczną jazdę do planowanego morderstwa.

Komentujący film są bezlitośniKomentujący film są bezlitośni Youtube | (kadr)

Za takie zachowanie na drodze kierowcy grozi minimum 6 punktów karnych i przynajmniej 300 złotych mandatu. Nie wiadomo jednak, czy policja nie zakwalifikuje tego czynu jako przestępstwo drogowe (spowodowanie zagrożenia dla czyjegoś życia na drodze) - wtedy kara może być o wiele surowsza.

Po karze dla TVN-u prześwietliliśmy KRRiT. "Dotarliśmy do szokujących informacji" [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 14]

Więcej o: