Dwóch mężczyzn napada kobietę pod bankomatem. Wtedy do akcji wkracza on

Gdy kobieta próbowała wypłacić pieniądze z bankomatu, napadło na nią dwóch mężczyzn. Na szczęście nieopodal przechodził człowiek, który nie bał się stanąć w obronie ofiary. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. 

Do bohaterskiego czynu doszło przy jednym z bankomatów w Newcastle w Wielkiej Brytanii. Gdy kobieta podeszła do urządzenia i chciała wypłacić pieniądze, za jej plecami zaczaiło się dwóch mężczyzn z zakrytymi twarzami. Próbę kradzieży oraz piękną postawę mieszkańca Newcastle nagrała kamera monitoringu.

Jeden z rabusiów obezwładnił kobietę i przycisnął ją do ściany. W tym samym czasie drugi mężczyzna zajął się najprawdopodobniej opróżnianiem konta ofiary. 

Sytuację zauważył przechodzący nieopodal mężczyzna, który bez wahania podbiegł do miejsca zamieszania i pomógł kobiecie. Uderzył złodzieja stojącego przy bankomacie pięścią prosto w twarz. Zaskoczony ciosem mężczyzna upadł na ziemię. W tym czasie drugi rabuś nie chcąc podzielić losu kolegi uciekł i zostawił wspólnika. 

Autor bohaterskiego czynu przytrzymał jednego z bandziorów w pozycji leżącej, najprawdopodobniej do przyjazdu policji. Oddał także kartę do bankomatu zszokowanej kobiecie. 

Komentujący nagranie z monitoringu prawie jednogłośnie stwierdzili, że film jest ustawiony. Zarzucają bohaterom zapisu nienaturalność oraz niezrozumiałe ruchy. Pojawiły się jednak też głosy osób, które dzięki krótkiemu nagraniu odzyskały wiarę w ludzi. 

Więcej o: