Zimno, ślisko i pod górkę. Tatrzańscy turyści w adidasach zaatakowali stok

Nie lada wyczynu dokonała grupa turystów. Wybrali się w ślizgawicę na przełęcz w Tatrach. Mieli na sobie adidasy i ani śladu specjalnego sprzętu do wspinaczki.

Na facebooku portalu naTatry.pl pojawiły się niepokojące zdjęcia. Pan Jakub Adamczyk sfotografował grupkę ludzi pokonującą Przełęcz pod Kopą Kondracką w głębokim śniegu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ich obuwie. Wybrali się na wyprawę w adidasach, w dodatku bez odpowiedniego sprzętu. 

Nie pomagają komunikaty Tatrzańskiego Parku Narodowego ani apele Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Turyści nadal zachowują się nieodpowiedzialnie w górach, w których szczególnie zimą, powinni zachować maksymalną ostrożność.

Ostatni weekend był dla TOPR-u wyjątkowo pracowity. Ratownicy późnym wieczorem pomagali dwójce turystów wydostać się ze Żlebu Kulczyńskiego. Pomocy potrzebowały także narciarki pod Przełęczami - Kondracką i Pod Kopą Kondracką, turystki, które zgubiły szlak między Równią Waksmundzką a Halą Gąsienicową oraz kontuzjowany mężczyzna.

Mimo niesłabnącej nieodpowiedzialności turystów, Tatrzański Park Narodowy się nie poddaje. Na stronie internetowej parku regularnie pojawiają się komunikaty oraz ostrzeżenia pogodowe. Instytucja dba o to, aby każdy turysta był dobrze poinformowany o warunkach panujących na szlakach oraz zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać.

Oświadczenie Tatrzańskiego Parku Narodowego z dnia 11 styczniaOświadczenie Tatrzańskiego Parku Narodowego z dnia 11 stycznia TNP | (kadr)

Komentujący zdjęcie grupki spacerujących po śniegu w obuwiu sportowym bronią turystów.

Na szczęście pod zdjęciami pojawiały się także głosy rozsądku.

Więcej o: