Wsiadała do trolejbusu w Lublinie, niespodziewanie runęła na chodnik. Pasażerowie rzucili się na 22-latka

Młody mężczyzna podbiegł do staruszki wsiadającej do trolejbusu. Chciał ukraść jej torebkę, ale powstrzymali go pasażerowie.

W czwartek wieczorem na przystanku autobusowym przy skrzyżowaniu Lotniczej i Drogi Męczenników Majdanka w Lublinie doszło do rozboju. Kiedy podjechał tam trolejbus linii 156, chciała wsiąść do niego 77-letnia kobieta. Wtedy podbiegł do niej 22-letni chłopak, mocno ją odepchnął i zabrał torebkę z pieniędzmi

Jak donosi Lubelska Policja, staruszka upadła na chodnik, a złodziej zabrał się do ucieczki. Jednak nie zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia. Pasażerowie trolejbusu zareagowali natychmiast. 36-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna wciągnęli napastnika do pojazdu. Kierowca widząc, co się dzieje, zamknął drzwi uniemożliwiając chłopakowi kolejne próby ucieczki. 

Chłopak był pijanyChłopak był pijany Policja Lubelska

Wezwani przez motorniczego na miejsce policjanci ustalili, że 22-latek próbował dokonać rozboju pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie 1,7 promila alkoholu. Za swój postępek trafił do aresztu, grozi mu aż 12 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: