Mieszkanka Wałbrzycha kradła bezkarnie w sklepach dzięki kamuflażowi. Wpadała przez chciwość

Okradła kilka sklepów w galerii. Za każdym razem zmieniała perukę dla niepoznaki.

31-letnia mieszkanka Wałbrzycha wymyśliła umiarkowanie skuteczny sposób na kamuflaż. Wybrała się do Galerii Victoria z zapasem różnych peruk. Okradała sklepy, a po każdej kradzieży zmieniała wygląd.

Zmieniała peruki i kradła w kolejnych sklepachZmieniała peruki i kradła w kolejnych sklepach Policja Wałbrzych

Do serii przestępstw doszło w czwartek 18 stycznia. Jeszcze tego samego dnia młoda kobieta wpadła w ręce policji. Funkcjonariusze komisariatu w Boguszowie-Gorcach zauważyli dwie szarpiące się kobiety na stacji benzynowej. Okazało się, że jedna z nich właśnie próbowała ukraść alkohol.

Po wylegitymowaniu i przeszukaniu 31-latki odkryto, że ma w podręcznym bagażu mnóstwo nowych ciuchów z metkami. Mundurowi połączyli ten fakt z dziesięcioma zgłoszeniami kradzieży w Galerii Victoria z tego samego dnia. 

Policjanci złapali ją z torbą pełną kradzionych ciuchówPolicjanci złapali ją z torbą pełną kradzionych ciuchów Policja Wałbrzych

Jak podaje Policja Dolnośląska, kobieta miała przy sobie też kilka peruk, a część łupów z wałbrzyskiej galerii założyła na siebie. Więcej kradzionych przedmiotów policjanci znaleźli później w jej mieszkaniu. Były tam kolejne ciuchy oraz kosmetyki

Wałbrzyszanka przyznała się do winy, jednak mimo to za liczne kradzieże grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. 

Więcej o: