Policjanci zapukali do mieszkania 56-letniego listonosza. Kiedy zajrzeli do garażu, osłupieli

Listonosz przez kilka lat nie roznosił paczek. Zbierał je w domu, aż uzbierało mu się niemal 600 kilogramów przesyłek.

Włoski listonosz z okolic Vicenzy postanowił przestać roznosić przesyłki. Gromadził paczki w swoim garażu przynajmniej przez 8 ostatnich lat. Wskazują na to ulotki z wyborów samorządowych z 2010, które policja odkryła wśród sterty przedmiotów.

Oprócz tego na sporej kupce niedostarczonych przesyłek leżały reklamy, listy, rachunki, wezwania, a nawet książki telefoniczne. 56-letni mężczyzna nie przywłaszczał wyłącznie paczek od osób prywatnych. W kolekcji znalazły się też adresy przeróżnych firm i instytucji.

Jak donosi ilgiornale.it, w domu listonosza znaleziono 43 pudła pełne niedostarczonych przesyłek. Ich łączna waga to aż 577 kilogramów. Ogrom paczek był tak duży, że mężczyźnie zaczęło brakować miejsca w garażu na swoje zdobycze, dlatego powoli przenosił je do salonu.

Policjanci trafili na jego trop po znalezieniu 25 pudeł włoskiej poczty na wysypisku śmieci przez wolontariuszy i opublikowali historię listonosza na Twitterze.

Wszystkie przesyłki znalezione w domu 56-latka zostały natychmiast zabezpieczone i wkrótce dotrą do właściwych odbiorców.

Na rosyjskim półwyspie szalało ogniste tornado. To się działo naprawdę

Więcej o: