Rybacy wyłowili z oceanu wielką rybę. Bardzo dobrze, że sprawdzili zawartość jej żołądka

Rybacy z Kostaryki nie mogli uwierzyć, kiedy rozkroili wyłowioną z oceanu rybę. Jej żołądek był wypełniony po brzegi plastikiem.

Nagranie z połowów ryb w Kostaryce przeraża. Rybak rozciął swoją zdobycz tuż po jej złowieniu i oniemiał. Żołądek stworzenia wypełniały plastikowe nakrętki, inne małe elementy butelek, a nawet grzebień.

Znaleźli rybę pełną plastikuZnaleźli rybę pełną plastiku Daily Mail | Youtube | (kadr)

Film idealnie pokazuje stosunek ludzi do środowiska, w którym żyjemy. Stopień zanieczyszczenia oceanów rośnie, a my nadal w większości to lekceważymy.

Jak donosi The Sun, rybak rozciął rybę, aby sprawdzić czy nie jest zarażona. Zarejestrował ostatnio wiele zachorowań na tajemniczą dolegliwość, dlatego postanowił sprawdzać swoje zdobycze.

Po rozcięciu stworzenia był w szoku. Wydawało mu się, że będzie wyciągał kolejne plastikowe śmieci z jej wnętrza w nieskończoność. 

 

Przerażające nagranie pojawiło się w sieci zaledwie kilka dni po rozpoczęciu przez premier Wielkiej Brytanii wdrażania jej 25-letniego planu ochrony środowiska. Mamy nadzieję, że z czasem jej rozwiązania wkrótce zaczną działać. 

Więcej o: