Turystów z pomorskiego zdjęcie ze słupkiem słono kosztowało. A chcieli mieć tylko pamiątkę

Turyści z pomorskiego chcieli zrobić sobie zdjęcie przy ukraińskim słupku granicznym. Dostali mandat za nielegalne przekroczenie granicy.

Zimowy odpoczynek w okolicach Horyńca - Zdroju zaplanowali sobie dwaj mężczyźni w wieku 33 i 27 lat. Przyjechali na urlop z województwa pomorskiego i bardzo chcieli zrobić nietypowe zdjęcie na pamiątkę wyjazdu. Zaplanowali, że udadzą się w tym celu na granicę polsko-ukraińską i poszukają granicznych słupków.

Jak donosi portal Nowiny24.pl, oboje przeszli na ukraińską stronę granicy i wrócili na teren Polski. Jeden z nich nawet dodatkowo upamiętnił tę chwilę uwieczniając ją na zdjęciu. Selfie z ukraińskim słupkiem granicznym sporo ich kosztowało. Zostali oskarżeni o nielegalne przekroczenie granicy i muszą zapłacić po 200 złotych mandatu każdy.

Straż Graniczna przypomina, że niezastosowanie się do zakazu przekroczenia granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożonym karą grzywny do 500 złotych (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk). Ciekawości i niewiedza nie są w tym przypadku żadnym usprawiedliwieniem.

Jak widać, nie zawsze warto ryzykować. 

Więcej o: