Opublikowała obrzydliwe nagranie z supermarketu. W pudełkach z łososiem rusza się białe żyjątko

Renee Wolfenson z Los Angeles opublikowała, co dzieje się w jednej z lodówek w supermarkecie. To, co zobaczyła na dziale rybnym wywołało u niej szok i obrzydzenie. W paczkach z łososiem poruszały się żywe tasiemce.

Na nagraniu wyraźnie widać, jak w jednej z paczek łososia wije się żywy pasożyt. Opakowanie ryby kosztowało 8,99 dolara czyli ponad 30 złotych. W gratisie kupujący otrzymywał żywego tasiemca. 

Na szczęście pudełko, w którym pełzał tasiemiec było przezroczyste i można było zauważyć tam nieproszonego gościa. Sytuacja jest znacznie poważniejsza, kiedy mamy do czynienia z pasożytem, który wnika w mięśnie ryb. Jest to dużo trudniejsze do wykrycia. 

Tasiemczyca - objawy

Uważajcie na zakupach ryb oraz obserwujcie reakcje swojego organizmu. Poniżej publikujemy objawy tasiemczycy, jeśli większość pokrywa się z Waszymi, koniecznie idźcie do lekarza!

Zarażenie tasiemcem u dorosłych i dzieci może przebiegać zupełnie bez objawów lub objawy, które się pojawią mogą być mylnie kojarzone z grypą żołądkową lub zatruciem pokarmowym. Z tego też powodu wiele osób nawet nie wie, że w ich ciele znajduje się pasożyt. 

Przy zarażeniu tasiemcem mogą pojawić się:

-anemia,
-osłabienie, 
-ból brzucha,
-ból głowy,
-biegunka,
-zaparcia,
-pobudliwość,
-apatia,
-brak apetytu,
-chudnięcie,
-nudności, 
-bóle mięśni.

Dorosłe formy tasiemca bytują w jelicie cienkim, natomiast jego larwy mogą przemieszczać się po całym organizmie. Mogą one umiejscowić się na przykład za gałką oczną i powodować mocne bóle głowy, a także problemy z widzeniem.

Objawy tasiemca u dzieci zazwyczaj są bardziej widoczne niż u dorosłych. Należą do nich:

-fragmenty tasiemca w kale,
-napadowe bóle brzucha, 
-mdłości i wymioty,
-osłabienie, 
-problemy z koncentracją,
-zaburzenie wzrostu,
-zaburzenie wagi.

Więcej o: