Korzystasz z takiego czajnika? Uważaj, możesz zrobić sobie poważną krzywdę - producent ostrzega

Whirlpool chce wycofać ze sprzedaży aż 310 tysięcy sztuk czajników elektrycznych. Okazało się, że mogą poparzyć użytkowników.

Znana firma produkująca sprzęt AGD przyznała się do błędu. Między styczniem 2013 oraz czerwcem 2017 wyprodukowała czajniki elektryczne, które zagrażają swoim użytkownikom.

Jak donosi france24.com, uszkodzony model to 1,7 litrowe czajniki KitchenAid sprzedawane na terenie Europy, Afryki oraz na Bliskim Wschodzie. Urządzenie ma wadliwe uchwyty, dlatego korzystanie z niego może grozić poparzeniem.

Whirlpool zapewnia, że wycofa ze sprzedaży 310 tysięcy wyprodukowanych czajników. Deklaruje też, że wszyscy posiadacze modelu, mogą bez problemu wymienić go na nowy.

Dobrowolnie podjęliśmy działania, które mają zapewnić konsumentom bezpieczeństwo. Prosimy o zwrot uszkodzonych modeli czajników i obiecujemy, że zostaną one wymienione na inne bez ponoszenia żadnych kosztów - oświadcza Whirlpool.

Firma ma już na koncie podobne wpadki, z których najgłośniejsza to pożar wywołany przez lodówkę w londyńskim wieżowcu, gdzie zginęło 71 osób. 

A gdyby istniała butelka, która sama napełnia się wodą? To wynalazek, który może zmienić świat

Więcej o: