Sieć sklepów zrobiła mocną reklamę. W Rosji bije rekordy popularności, u nas by to nie przeszło

Sklep DNS z Rosji namawia kobiety do zakupów w bardzo kontrowersyjny sposób. Sceny z reklamy przypominają fragmenty krwawych kryminałów.

Rosyjska sieć sklepów ze sprzętem AGD i RTV zainwestowała w szokującą promocję. DNS stworzył film zachęcający kobiety do kupowania upominków dla swoich mężczyzn w ich punktach sprzedaży. Reklama nawiązuje do filmów kryminalnych i budzi kontrowersje.

 

23 lutego w krajach byłego Związku Radzieckiego obchodzi się Dzień Obrońcy Ojczyzny. Świętuje wówczas nie tylko wojsko, ale wszyscy mężczyźni, a popularność obchodów można porównać do Dnia Kobiet w Polsce. 

W związku ze zbliżającym się świętem, sklepy DNS postanowiły zaproponować alternatywę dla nudnych skarpet i dezodorantów, którymi zwykle z tej okazji obdarowują mężczyzn kobiety. W swojej reklamie zachęcają do odwiedzin sklepu i bardziej oryginalnych wyborów.

Jednak sposób w jaki to robią, budzi niemałe kontrowersje. W krótkim spocie widzimy mężczyznę, który knebluje i wiąże swoją partnerkę i wywozi ją w bagażniku do lasu. Następnie, zupełnie jak w znanych kryminałach, rzuca jej szpadel i rozkazuje kopać w śniegu

Wyraźnie słyszymy przerażający dźwięk metalu uderzającego o zamarzniętą ziemię. Kobieta jest przerażona, płacze i cała się trzęsie. Wtedy oprawca rzuca w nią ozdobną torebką, w której ukryte są... skarpetki.

Okazuje się, że to one mają zostać zakopane, a okrutne zachowanie mężczyzny miało być dla kobiety przestrogą. Dzięki tej lekcji ma ona zapamiętać, że powinna bardziej postarać się z wyborem prezentu na Dzień Obrońcy Ojczyzny.

W komentarzach pod filmem zawrzało. Część widzów uważa, że reklama przekroczyła granice i nie powinna być emitowana.

Ta reklama nie napawa świątecznym nastrojem - twierdzi Aleksander Władimirowicz

Jednak zadziwiająca liczba głosów kibicuje twórcom filmu i gratuluje im wyobraźni oraz poczucia humoru. 

he..he.. znakomita, skuteczna reklama, mocno podszyta czarnym humorem i niepoprawnością polityczną - pisze użytkownik Radagast.
Więcej o: