Stoi na wzgórzu i gwiżdże. Nagle dziesiątki kur zaczynają lecieć w jego stronę. Wiedzą, co się zaraz stanie

To pora na obiad!

Wbrew obiegowej opinii ''ptasi móżdżek'' niekoniecznie znaczyć powinien, że ktoś jest niezbyt rozgarnięty. Zyskaliśmy co do tego pewność, kiedy zobaczyliśmy ten film nakręcony przez hodowcę kur. 

Mężczyzna pasie swoje kury w górzystym terenie, by te mogły zaznać dużo swobody. Ale wiadomo, że jeść kiedyś trzeba. Opiekun rozsypał więc na drodze ziarno. By wszystkie się zorientowały, że to pora karmienia, używa gwizdka. 

Ptaki doskonale rozumieją co się święci i zaczyna się istne szaleństwo. Ptaki setkami zlatują ze wzgórza. Nawet nie podejrzewaliśmy, że potrafią latać tak wysoko. Sami zobaczcie:

Ostatnie badania wykazują, że kury w istocie to bardzo inteligentne stworzenia. 

Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w którym jasno dowiedli, że kury potrafią się kontrolować i wstrzymać przed jedzeniem, jeśli wiedzą, iż wystarczy poczekać dłużej, by dostać więcej pokarmu - donosi Focus.pl.


Co więcej, kurczaki mają bardzo dobrą pamięć i ponoć nawet rozróżniają cyfry od 1 do 5 i potrafią logicznie rozumować - czytamy dalej na portalu Nauka w Polsce. Również ich gdakanie może oznaczać bardzo różne rzeczy - ptaki potrafią się ostrzegać przed niebezpieczeństwem.

Więcej o: