4-latka pomagała mamie wypakowywać zakupy z samochodu. Nagle rozległy się strzały i doszło do tragedii

4-letnia dziewczynka zginęła od postrzału w czoło. Napastnicy chcieli ukraść jej mamie torebkę.

Przed jedną z posiadłości w Greenspoint doszło do tragicznych wydarzeń. Ava Castillo wraz z mamą i 10-letnią siostrą rozpakowywały zakupy na parkingu tuż przy swoim domu. Nagle napadła na nie trójka uzbrojonych mężczyzn, którzy chcieli ukraść mamie Avy torebkę. Rozpętała się strzelanina.

Całe zamieszanie nagrały kamery monitoringu. Zarejestrowały też, jak jedna z kul trafia małą Avę w czoło. Dziewczynka nie miała szans na przeżycie. 

Jak podaje click2houston.com , w związku z przestępstwem policja zatrzymała trzech nastolatków, z których dwóch nie miało jeszcze nawet 18 lat. Prokuratorzy ustalili, że śmiertelny dla dziewczynki strzał padł z broni 17-letniego Ferrella Dardara, jednak twierdzą, że to nie ma znaczenia i wszyscy chłopcy odpowiedzą za skutek napaści. 

Ze względu na młody wiek, młodzi mężczyźni mogą uniknąć kary śmierci, jednak to cieszy bliskich zmarłej Avy.

To nie jest to, czego bym dla nich chciała. Chciałabym, żeby spędzili resztę swojego żałosnego życia w więzieniu, a nie zostali uśpieni jak zwierzęta. To by było dla nich za proste - wyznaje ciotka 4-latki Julie Gomez.

Według chron.com , strzelanina w Greenspoint to nie pierwszy napad nastolatków. Najstarszy z chłopaków, 18-letni Philip Battles jest oskarżony również za zabójstwo 62-letniego mężczyzny, który zajmował się jego ogrodem.

Rodzina dziewczynki podkreśla, że cieszy się z zatrzymania sprawców. Dzięki temu nie będą oni bezkarnie żyć na wolności i stwarzać zagrożenia na ulicy. Jednak to nie przywróci im dziecka.

Więcej o: