Zakaz handlu w niedzielę? Lidl ma na to sposób. Będą "tanie soboty"

No i to jest wreszcie ciekawy pomysł - jak z zakazu handlu w niektóre niedziele wyjść zwycięsko. Lidl wprowadza "tanie soboty".

Zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie i to już od teraz - już druga niedziela marca będzie tą, w którą nie zrobimy zakupów w żadnym większym sklepie. Część przedsiębiorców próbuje obejść zakaz wprowadzając nocne zmiany dla swoich pracowników, część galerii handlowych buduje kasy biletowe, dzięki czemu staną się "dworcami". Ale jest też Lidl.

Lidl postawił nie na obchodzenie prawa, tylko na zwiększenie sprzedaży w poprzedzające feralne niedziele soboty. I tak stworzono kampanię "tanie soboty". W ten sposób sklep zachęca do znacznie większych zakupów "na zapas" za nieco niższą cenę, niż zwykle. Oczywiście nie będą to wszystkie produkty, tylko jakaś ich część, ale oferta i tak wydaje się kusząca i sprytna.

 

Ale... nie dajcie się aż tak skusić kampanii. Nazwanie promocji weekendowych "tanią sobotą" nieszczególnie różni się od standardowych promocji na różne produkty w Lidlu. W soboty kupicie właściwie to samo, co w inne dni tygodnia. Trzeba jednak przyznać, że w kraju, w którym najchętniej prawo się wymija szerokim łukiem, Lidl idzie pod prąd - i dobrze. Nawet, jeśli jest to promocja nieco nadmuchana, to w ogóle dobrze, że jest - i że nie zakłada zmuszania pracowników do rezygnowania z ustawowych wolnych niedziel.

Więcej o: