Jan Kobuszewski opowiada doskonały kawał. Pamiętacie ten odcinek "Kabaretu Olgi Lipińskiej"?

To prawdziwy powrót do przeszłości. Internauci wygrzebali jeden z najlepszych fragmentów "Kabaretu Olgi Lipińskiej" z żartem Jana Kobuszewskiego, który nie przeszedłby przez cenzurę.

"Kabaret Olgi Lipińskiej" przez wiele lat gromadził przed telewizorami tłumy Polaków. Dzisiaj w internecie można znaleźć zaledwie fragmenty tego doskonałego programu. Wśród nich znalazł się świetny - i bardzo znany - żart o ruskich w inteligentnym wykonaniu Jana Kobuszewskiego. Pamiętacie?

 

"Kabaret Olgi Lipińskiej" za ten właśnie odcinek i dokładnie ten dowcip poniósł zresztą konsekwencje. Żart - nawet w wersji o leniwych - był doskonale znany wszystkim w PRL-u. Nie spodobał się ambasadzie ZSRR, która interweniowała. I tak w 1978 roku "Kabaret" zniknął z anteny na kilka miesięcy. Czy było warto? Oj, chyba było.

Żartów z naszego radzieckiego sąsiada było naturalnie o wiele więcej, zapewne wiele z nich jeszcze pamiętacie. Ale ten w wykonaniu Jana Kobuszewskiego z nałożoną prześmiewczą autocenzurą jest doprawdy wyjątkowy.

Więcej o: