Kiedy przyjdzie wiosna? Prognoza długoterminowa dzień po dniu [POGODA]

Pogoda w tym tygodniu będzie różna. Miejscami będzie czuć powoli wiosnę, mimo to zima całkiem nie odpuści.

Jak pogoda będzie w najbliższych dniach? Według prognoz IMGW czekają nas dodatnie temperatury w dzień, ale też zachmurzenia i śnieg. W nocy przez marznący deszcz ze śniegiem kierowcy będą musieli miejscami uważać na gołoledź. Do tego pojawi się słaby lub średni wiatr.

Pogoda na poniedziałek

Nad całą Polską pojawią się chmury, szczególnie w rejonie zachodnim. Najcieplej na terenach południowo-zachodnich, najzimniej zaś na wschodzie. Tam jeszcze dużo słońca. W nocy możliwe lekkie opady śniegu na zachodzie kraju.

Noc jeszcze zimna, temperatury od -1 st. C na zachodzie do nawet -8 st. C w Suwałkach. To jednak nic w porównaniu z pogodowym rekordem tej zimy, który wynosi blisko -30 st. C.

Pogoda na wtorek

We wtorek czekają nas opady śniegu i deszczu ze śniegiem, który miejscami przejdzie w gołoledź. Największe zachmurzenie wystąpi we wschodniej części Pomorza. Termometry na południu, północnym zachodzie i w centrum mogą wskazać nawet 5 stopni Celsjusza. W nocy jeszcze nawet -5 st. C na minusie.

Pogoda na środę

Pogoda w środę to kolejne zachmurzenia. Dużo będzie śniegu i deszczu, który znowu spowoduje gołoledź na drogach. Na południu poczujemy już 6 stopni, ale w północnej Polsce temperatury będą oscylować w okolicach 1-2 st. C.

Pogoda na czwartek

W czwartek niebo będzie nadal pochmurne. Możemy spodziewać się opadów śniegu i deszczu. Znów najcieplej będzie na południu. Od zachodu będzie wiał słaby lub umiarkowany wiatr. Maksymalnie 6-7 st. C we Wrocławiu i Zielonej Górze.

Pogoda na piątek

Końcówka tygodnia przyniesie nam pierwsze przejaśnienia. Znów do Polski zawita jednak deszcz, a na północy towarzyszyć mu będzie śnieg. Duże szanse na to, że termometry pokażą nawet 10 stopni Celsjusza na południu.

Pogoda na weekend

W weekend pogoda nas nie rozpieści. Zachmurzenie będzie utrzymywało się nadal. Na terenie całej Polski dobowa amplituda temperatur będzie dość wysoka. W dzień przewidywane jest od 9 stopni na Podlasiu do 11 stopni na plusie w okolicy Śląska. Według niektórych prognoz może być nawet cieplej.

Wszystko wskazuje na to, że tego dnia poczujemy wiosnę. W końcu już za dwa tygodnie równonoc wiosenna. 

Zima to najgorszy czas dla kierowców, dlatego te kilka rzeczy zawsze warto mieć w aucie

Więcej o: