Jego kura zniosła ogromne jajo. Rozłupał je i wyczuł coś twardego

Farmer znalazł wyjątkowo duże jajko pośród reszty zwykłych. Gdy je rozłupał, zobaczył, że jest w nim kolejne i to zupełnie nienaruszone.

Jajko wielkości dłoni dorosłego człowieka wpadło w ręce jednego z australijskich rolników. Właściciel rodzinnej firmy Stockman's Eggs, Scott Stockman spacerując po swojej fermie kur znalazł jajo trzy razy większe niż reszta.

 

Jajko w jajku

Jak donosi Daily Mail, znalezisko ważyło aż 176 gramów, ale to nie wszystko. Mężczyzna zgromadził personel i wspólnie z pracownikami rozłupał jajko. Był pewien, że kryje w sobie 4 żółtka i dlatego jest tak duże. Jednak okazało się, że w środku znajdowało się jeszcze jedno jajko i to zupełnie nienaruszone. 

To wybryk natury, bardzo rzadko zdarza się, że w jajku można znaleźć drugie - mówi Stockman.

Stockman zapewnia, że dba o swoje kury, które mają specjalnie dobraną dietę i korzystają z wolnego wybiegu. Wcześniej w jego firmie jajka z odchyleniami od normy osiągały zaledwie 140 gramów.

Mimo że zjawisko jest dość rzadkie, to zdarzało się już wcześniej. Film sprzed 2 lat, który prezentuje podobne jajko, do tego znalezionego u Stockmana, ma już ponad milion wyświetleń.

 

Włosi testują polskie mrożone pizze. "Głodny na pustyni zjadłbym taką pizzę"

Więcej o: