Wyjął nóż, groził kasjerce i zaczął kraść pieniądze. Miał pecha, bo za nim nie stoi zwykły klient

Mężczyzna stał w kolejce z zakupami, gdy nagle klient przed nim zaczął kraść pieniądze z kasy. Złodziej nie przewidział, że obok stoi zawodowy żołnierz.

W jednym z supermarketów w miasteczku Mill w Holandii w kolejce do kasy stoi zawodowy żołnierz. Dopiero co wrócił z misji wojskowej w Mali, nie spodziewał się, że tak szybko znów przyjdzie mu stanąć w czyjejś obronie.

Gdy zbliżała się już kolej zakupów mężczyzny, nagle 36-letni Albert Heijn stojący przed nim wyciągnął nóż i zaczął wyjmować pieniądze z kasy. Wszystko nagrały kamery sklepowego monitoringu.

 

Żołnierz odczekał chwilę, żeby dokładnie przyjrzeć się złodziejowi i móc przewidzieć jego ruchy. Po chwili odważnie rzucił się na rabusia i powalił go na ziemię. W czasie szarpaniny kasjerka pobiegła po pomoc i wkrótce wraz z resztą obsługi sklepu udało się obezwładnić 36-latka. 

Dzięki postawie mundurowego nikomu nic się nie stało. Jego bohaterską postawę podziwiają widzowie z całego świata, jednak mężczyzna ze względu na wykonywany zawód nie chce zdradzać swojego nazwiska.

Sprawa jest w toku i póki co nie wiemy, jaką karę za próbę rozboju poniesie 36-latek. Jednak na pochwałę zasługuje postawa klientów oraz obsługi supermarketu - oznajmiła rzeczniczka tamtejszej policji.

Policja ostrzega i apeluje o rozsądek w trakcie podobnych sytuacji. Mundurowi zalecają przestrzeganie 3 podstawowych zasad podczas napaści.

1. Zachowaj spokój - złodzieje zwykle przychodzą po pieniądze, nie żeby naumyślnie kogoś skrzywdzić.

2. Nie stawiaj oporu - to może wywołać złość i impulsywne reakcje, daj napastnikowi to, po co przyszedł.

3. Obserwuj - staraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów wyglądu i zachowania przestępcy. Dzięki temu pomożesz policji w późniejszych poszukiwaniach i identyfikacji sprawców.

Sklep w Szwecji ma towar i klientów, ale nie ma kasjerów. Ani jednego

Więcej o: