Dzisiaj sklepy zamknięte. Ale nie wszystkie. Gdzie zrobisz zakupy w niedzielę?

11 marca to pierwsza niedziela wolna od handlu. Większość sklepów będzie zamknięta na głucho. Są jednak sklepy, w których zakaz nie będzie obowiązywał.

W ustawie ujęto wiele wyjątków, dzięki którym handel w niedzielę nie zniknie całkowicie. Są placówki, których w ogóle zakaz nie dotknie - np. stacje benzynowe. Ale nie tylko tam będziesz mógł kupić chleb czy mąkę.

Zakazem nie objęto piekarni. Choć niewiele z nich w niedziele w ogóle pracuje, to jednak właśnie tam będziesz mógł kupić świeże pieczywo. Zadowoleni mogą być również miłośnicy słodkich ciast i ciasteczek. Cukiernie również będą otwarte, podobnie jak lodziarnie (to szczególnie istotne, zwłaszcza, że zbliżają się coraz cieplejsze dni).
W kwiaciarniach bez zmian będzie można w niedziele kupić kwiaty, w nielicznych, otwartych tego dnia aptekach kupimy normalnie leki, przyjmą nas hotele i restauracje. Zamiast iść na zakupy, będzie można pójść do kina (i nawet kupić tam popkorn). Otwarte będą też placówki poczty i kioski z prasą.

Swój sposób na zakaz handlu znaleźli również w galeriach handlowych. Te, które mają szczęście być częścią dworców, będą mogły prowadzić wciąż handel. Niektóre w ostatnich tygodniach na gwałt budowały specjalne kasy biletowe, dzięki którym zamieniły się w dworce. Wciąż nie do końca wiadomo, jak Państwowa Inspekcja Pracy odniesie się do takich rozwiązań. Otwarte będą również te niewielkie sklepiki, w których za ladą stanie sam właściciel.

Na wybiegu poznańskich gibonów pojawiło się tajemnicze pudełko. Reakcja małp była natychmiastowa

Więcej o: