Tak bolał go brzuch, że musieli operować. Po 3 godzinach wyjęli z niego żerującego brata bliźniaka

Nastolatek narzekał na silne bóle żołądka. Okazało się, że miał w sobie nierozwinięty do końca płód brata bliźniaka.

18-letni Narendra Kumar od lat cierpiał na bóle brzucha. Chłopak bardzo często wymiotował i znacząco tracił na wadze. Lekarze rozkładali ręce i nie potrafili rozpoznać przyczyn jego dolegliwości.

Płód w płodzie

Gdy Kumar trafił wreszcie do szpitala, okazało się, że konieczna będzie operacja. U chłopaka zdiagnozowano ''Fetus in fetu'', czyli tzw. płód w płodzie. Oznacza to, że w jego ciele od lat rozwijał się płód, który na nim żerował. Do tej pory zanotowano jedynie 200 przypadków takiego schorzenia.

Miał w sobie 'zlepek' włosów, zębów i kościMiał w sobie 'zlepek' włosów, zębów i kości PatrynWorldLatestNew | Youtube | (kadr)

Jak podaje PatrynWorldLatestNew, zlepek zębów, włosów i kości, który zalegał w brzuchu 18-latka, to jego niewykształcony do końca brat bliźniak. Podczas ciąży bliźniaczej w rzadkich przypadkach dochodzi do wchłonięcia jednego z rodzeństwa przez pępowinę. Kiedy tak się staje "wciągnięty" płód rozwija się wewnątrz drugiego. 

Ulga i radość w rodzinie chłopca

Z udanej operacji syna, najbardziej ucieszył się jego ojciec, który od lat martwił się stanem zdrowia swojego dziecka.

To zło dręczyło go od lat. Teraz kiedy mu to usunęli może dalej żyć normalnie, wrócić do szkoły - mówi szczęśliwy ojciec Prem Chandra.

Zlepek usunięty przez lekarzy miał aż 20 cm długości. Oprócz tego wystawał z niego sznur włosów długi na 2 metry. Skomplikowana operacja nastolatka trwała aż 3 godzinny, jednak lekarzom udało się wyjąć z chłopaka wszystkie pozostałości po jego nienarodzonym bracie. 

 

Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.plPiszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl Marta Kondrusik | Gazeta.plWięcej o: