Imieniny Krystyny i Bożeny są dzisiaj. Sprawdź, co znaczą te imiona

Imieniny Krystyny najhuczniej obchodzi się właśnie dzisiaj. 13 marca świętują także Bożeny.

Krystyna to odpowiednik męskiego imienia Krystyn. Oznacza "należącą do Chrystusa". Bożena z kolei to "darowana" lub "obdarowana przez Boga", dlatego panie o tych imionach obchodzą swoje święto jednocześnie. 

Imieniny Krystyny i Bożeny jeszcze kilka lat temu obchodzono bardzo hucznie także w biurach. W każdej, nawet najmniej licznej firmie, pojawiały się solenizantki, które częstowano ciastem i kwiatami. Tradycja powoli odchodzi w zapomnienie, ale nadal zdarzają się miejsca, gdzie na panie czekają słodkości.

Imieniny Krystyny i Bożeny obchodzimy już dzisiajImieniny Krystyny i Bożeny obchodzimy już dzisiaj 

Imieniny Krystyny i Bożeny

Krystyny poza 13 marca mogą świętować także 24 lipca, 6 listopada, 5 grudnia, 18 stycznia, 13 lutego i 14 lutego. Z kolei Bożeny spodziewają się prezentów także 20 czerwca.

 

Jaka jest Krystyna?

Krysie są skryte, ale mimo to lubią towarzystwo swoich znajomych. Dobiera ich bardzo starannie i dba o nich równie mocno, co o siebie. Krystyny są wyczulone na krytykę i bardzo wrażliwe, dlatego niezwykle łatwo jest je zranić.

Cechy Bożeny

Bożeny wolą podróżować i udzielać się towarzysko, niż zakładać rodzinę. Są wytrwałe i pracowite, jednak nie przywiązują wagi do przyziemnych obowiązków. Swoim partnerom pomagają osiągnąć sukces i wspierają w prowadzeniu biznesu. 

Świętowanie w Olsztynie

12 marca w Olsztynie prawie 400 Krystyn z całej Polski i zza granicy świętowało swoje imieniny. 21. już zlot zorganizowało katowickie Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek i zaprosiło panie do wspólnej zabawy. Jak donosi Olsztyn24, panie zwiedzały miasto oraz brały udział w licznych wydarzeniach artystycznych.

Znane Krystyny i Bożeny

Wśród znanych Krystyn nie można zapomnieć o wyjątkowej aktorce - Krystynie Jandzie, dziennikarce Krystynie Czubównie czy piosenkarce Krystynie Giżowskiej. Popularne Bożeny to aktorka Bożena Dykiel czy dziennikarka Bożena Walter

 

Wszystkim solenizantką składamy najserdeczniejsze życzenia! 

Piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.plPiszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl Marta Kondrusik | Gazeta.pl

Więcej o: