Palenie powoduje, że masz gorszy seks. Oto jak rzucenie nałogu pomoże Ci uzyskać większą rozkosz

Nie jest żadną tajemnicą, że palenie szkodzi. Jego negatywny wpływ na zdrowie jest znane. Ale mało kto się zastanawia, jak bardzo to wpływa na nasze życie seksualne.

Od papierosów możesz dostać nie tylko raka. Ten nałóg znacząco też zmienia jakość naszego życia seksualnego - i niestety, nie są to dobre zmiany. W obliczu licznych zagrożeń, jakie nikotyna ze sobą niesie, trzeba naprawdę porządnie przemyśleć, czy panowie i panie z papierosem są faktycznie tacy seksowni (a wiemy, że jest także grupa ludzi, któa tak uważa).

Jak palenie pogarsza seks

Palenie łączy się z ryzykiem chorób naczyniowych. Te oznaczają nie tylko zawał serca czy nadciśnienie. Kiedy przychodzi do seksu, palenie może zepsuć nam przyjemność już na samym początku - potwierdzają to liczne badania.

Palenie bowiem może doprowadzić do zaburzeń erekcji.

Problemy z krążeniem krwi wpływają znacząco na to, że często krew nie dopływa tam, gdzie trzeba. A jak wiadomo, kiedy się z kimś kochamy, bardzo ważnym jest, by krew dopłynęła do członka - bez tego nie dojdzie do wzwodu.

Bez erekcji trudno mówić o satysfakcjonującym pożyciu dla samego mężczyzny, o partnerce nie wspominamy.

To, że do penisa nie dopłynie krew, to jeszcze pół biedy. Palenie może doprowadzić nawet do tego, że naczynia krwionośne się obkurczą, przez co mniej krwi będzie docierać do ciał jamistych penisa- czytamy w artykule przygotowanym przez portal Metro z okazji Narodowego Dnia Rzucania Palenia. Skurczone naczynia stanowczo utrudnią doprowadzenie się do erekcji. 

A jeśli już dojdzie do erekcji, członek może też szybko opaść.

Palenie mentoli zwiększa ryzyko impotencji?

Często pojawia się też opinia, że zwłaszcza palenie papierosów mentolowych źle wpływa na erekcję. Prowadzono dużo badań, które miały potwierdzić ten związek, ale trudno było jednoznacznie stwierdzić bezpośredni związek pomiędzy dużym użyciem mięty a spadkiem libido oraz testosteronu. Naukowcy przychylają się raczej do stwierdzenia, że papierosy mentolowe mogą być bardziej szkodliwe dla erekcji, bo pali ich się zwyczajnie więcej niż normalnych papierosów.

Znak ostrzegawczy

Zaburzenia erekcji często pojawiają się na długo przed innymi chorobami, więc to może być znak ostrzegawczy, że palenie odciska na naszym ciele swoje piętno.

Nawet jeden papieros może mieć wpływ na erekcję. Okazyjni palacze mogą zauważyć, że ich penis jest mniej twardy lub, że erekcja trwa krócej. Substancje zawarte w papierosach mają natychmiastowy wpływ na naczynia krwionośne.

Nie tylko panowie są zagrożeni

Problemy z krążeniem wywołane przez palenie dotyczą też kobiet. Przez gorsze krążenie panie mogą mieć dużo większy porblem, żeby się podniecić. Mniej krwi dopływającej do stref intymnych powoduje też, że pochwa jest mniej nawilżona i dużo mniej wrażliwa. Nie musimy chyba tłumaczyć, że to oznacza dużo mniej przyjemności z całej sprawy.

Jeśli więc rzucicie palenie, niezależnie od płci, będziecie mieć pewność, że po pierwsze, do seksu w ogóle dojdzie (to sa oczywiście marginalne i skrajne wypadki) oraz, że będzie trwał on dłużej i będzie dla wszystkich przyjemniejszy.

Czekamy na Wasze listy!Czekamy na Wasze listy! buzz_redakcja@gazeta.pl

Na mostku klęknął przed swoją dziewczyną. Wyciągnął pierścionek i wtedy doszło do katastrofy