W Toruniu dali takie ogłoszenie, że nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Wymagania wysokie, a pensja? Żart

Powiatowy Urząd Pracy w Toruniu zamieścił ogłoszenie o pracę dla programistów. Jednak autor anonsu wyraźnie zapomniał, że warunki powinny być tutaj porównywalne z wysokimi wymaganiami.

W internecie często krążą zabawne ogłoszenia o pracę, które lądują na ogólnie dostępnych stronach internetowych. Pojawiały się propozycje pracy na pełen etat, za którą dostalibyśmy wyłącznie wpis do portfolio, a nawet sprzątania domu w zamian za dożywotnią modlitwę za naszą duszę.

Jednak poniższe ogłoszenie dziwi o wiele bardziej, ponieważ pochodzi z Powiatowego Urzędu Pracy w Toruniu. Możemy mieć pewność, że nikt nie zamieścił go dla żartu. 

Ogłoszenie o pracę dla programistówOgłoszenie o pracę dla programistów Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia | (kadr)

Ofertę pracy znaleźli użytkownicy portalu wykop.pl i wywołali tym odkryciem spore oburzenie. Ogłoszenie jest skierowane do programistów, czyli jednego z najczęściej poszukiwanych i opłacanych aktualnie zawodów w Polsce. Jednak w tym przypadku pracodawca oferuje jedynie umowę o pracę na okres próbny i stawkę 2,1-2,2 tys. zł brutto.

Jest to propozycja umiarkowanie atrakcyjna nawet dla początkującego programisty, co dopiero takiego, którego poszukuje urząd. A ma on wymagania.

Kandydat musi mieć skończone studia wyższe, powinien znać oprogramowanie C++ i JavaScript oraz być w gotowości do podróży biznesowych około 180 dni w roku.

Życzymy powodzenia w szukaniu!

Czekamy na Wasze listy!Czekamy na Wasze listy! buzz_redakcja@gazeta.pl

Więcej o: