Kolejne święto i dzień wolny od pracy? "Stać nas" czy "na co to komu potrzebne"? [WASZYM ZDANIEM]

Tydzień temu posłowie oznajmili, że 24 marca będziemy obchodzić nowe święto państwowe. Będzie to "Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką". Czy to święto jest potrzebne? Co o tym myślicie?

Żeby się tego dowiedzieć, spojrzeliśmy w Wasze komentarze. Okazuje się, że zdania są podzielone. Z jednej strony niektórzy z Was uważają, że kolejne święto jest zupełnie niepotrzebne, że to dodatkowy wydatek dla państwa, za który ostatecznie zapłacimy z własnej kieszeni. Inni pisali, że jeszcze jeden dzień świąteczny to dobry pomysł, a jeśli jeszcze będzie wolny od pracy, to czemu nie.

Zobaczcie sami:

Od kolejnego święta państwowego bardziej przydałby się dzień wolny w Wigilię. Takiego zdania jest Pani Katarzyna:

Wolałabym mieć Wigilię wolną od pracy. Trzeba pamiętać o historii a nauczyciele powinni być bardziej zaangażowani w edukację młodzieży jeśli chodzi o naszą historię. Wigilię chce spędzić z rodziną a nie zapi******ć w pracy, a potem na gwałt lecieć do domu aby coś zrobić na koalicję wigilijną.

Kolejne święto państwowe oznacza też, że w takim razie jesteśmy bogatym krajem. Takiego zdania było naprawdę wielu z was, m.in. Pani Ewa:

Nigdzie nie ma tyle świat co u Nas - widocznie jesteśmy bogatym krajem

... i Pani Violetta:

Tylko świętujemy. Stać nas. Kraj miodem i mlekiem płynacy. Tylko w naszych portfelach jakoś tego nie widać.

No dobrze, ale niektórym ten pomysł naprawdę się podoba! Pani Dorota na przykład postuluje, żeby ten dzień był wolny i... płatny :):

Oczywiście płatny dzień wolny od pracy ??? Jak tak to ja się zgadzam !!!!!

Podobnie myśli Pan Paweł:

Jak to będzie dzień wolny od pracy to jestem za.

Jednak w większości wśród was przeważają takie głosy:

Pan Marian: Niedługo,będzie więcej wolnego, aniżeli pracyPan Jacek: Najlepiej uchwalic caly rok swietem! Ale kto bedzie pracowal!!!!Pani Aniela: Lepiej by było jak by napisali w które dnie pracujemy reszta wolnei Pan Paweł: ej rok swietujmy masakra

Co wy na to? Z którymi głosami się zgadzacie? A może macie jeszcze inne zdanie? Piszcie w komentarzach albo w mailu do nas do redakcji - najciekawsze komentarze wybierzemy i opublikujemy na naszym portalu!

Czekamy na Wasze listy!Czekamy na Wasze listy! buzz_redakcja@gazeta.pl

Więcej o: