Poznaniacy chcieli ominąć korek chodnikiem. Utknęli w kolejce po mandat

Stanie w korkach nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji na drodze. Sprytny sposób znaleźli na to mieszkańcy Poznania, jednak jeszcze sprytniejsi byli policjanci.

Poznaniacy chyba nie należą do najbardziej cierpliwych kierowców. Udowadnia to jeden z filmów, który pojawił się niedawno na youtubie. Widać na nim, w jak łatwy sposób można poradzić sobie ze staniem w długich korkach. 

 

Sznur kierowców z poznańskimi rejestracjami zdecydował, że nie ma czasu czekać w długim korku. Zamiast tego kierowcy po kolei wjeżdżali na chodnik i ścieżkę rowerową, które miały szybciej doprowadzić ich do celu. 

Jednak zdziwili się, gdy po chwili swobodnej jazdy czekała na nich nowa kolejka, tym razem do mandatów, które zaczęli wystawiać na chodniku czujni policjanci.

Komentujący nagranie zgodnie twierdzą, że cwaniactwo kierowców powinno być surowo karane.

Ufff jest sprawiedliwość - pisze quask.
No i fajnie. Cwaniactwo musi kosztować - dodaje Arkadiusz Witkowiak.

Widzowie gratulują policji, która sprawnie rozprawiła się z problemem, a nawet apelują o podwyższenie kar dla nieodpowiedzialnych kierowców w takich sytuacjach.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny.

Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: