Staruszka z Zielonej Góry rozbroiła kierowcę. Ludzie pokochali jej reakcję

Pan Karol jechał przez Zieloną Górę, gdy przed przejściem dla pieszych zobaczył staruszkę. Zatrzymał się, a kobieta w podziękowała mu za to ''buziaczkiem''.

Choć ''zebra'' jest miejscem, w którym to piesi mają na drodze pierwszeństwo, to nie zawsze przechodnie mogą tu liczyć na wyrozumiałość kierowców. Nikogo nie dziwi sytuacja, w której ktoś próbuje przejść przez pasy, a samochód nie zatrzymuje się by go na nie wpuścić. 

Jedną z ulic w Zielonej Górze mknął ostatnio pan Karol. Mężczyzna zauważył stojącą przed przejściem kobietę i (co może niektórych dziwić) zatrzymał się, by ustąpić jej pierwszeństwa. Zadowolona z obrotu spraw staruszka zatrzymała się na chwilę przed maską jego samochodu, odwróciła w stronę kulturalnego kierowcy, posłała mu buziaczka i pomachała radośnie. 

 

Pan Karol tak ucieszył się jej reakcją, że zamieścił w internecie nagranie z rejestratora w swoim samochodzie. Teraz film krąży w internecie i cieszy oczy innych ludzi.

I choć na kierowcę spadła fala krytyki za to, że mimo małego ruchu jechał lewym pasem, my cieszymy się, że zatrzymał się przed przejściem. Sam pan Karol zauważa w jednym z komentarzy pod filmem, że przejście dla pieszych znajduje się nieopodal szpitala i kierowcy często automatycznie ustawiają się tam na lewym pasie, by nie blokować wyjazdu karetek. W okolicy zdarza się też podobno bardzo dużo wypadków, tym bardziej cieszy więc fakt, że kierowca zachował zdrowy rozsądek.

Nie będziemy w tym miejscu rozwodzić się nad przepisami drogowymi, bo przecież nie o to tu chodzi! Ważniejsza jest dla nas reakcja staruszki na zachowanie pana Karola. Bo czasem wystarczy jeden mały, zdawać by się mogło całkiem normalny gest, by poprawić komuś i sobie humor. I wszystko od razu wydaje się odrobinę piękniejsze!   

Tańczący Pikachu uległ awarii. Wywołało to całą sekwencję dziwnych zdarzeń