Grupa przedszkolaków w odblaskowych kamizelkach weszła na pasy. Kobieta w golfie i tak wtargnęła na przejście

Kierująca golfem niewiele sobie robiła z przepisów ruchu drogowego. Nie zatrzymał się nawet, kiedy zobaczył, że na pasy wchodzi grupa przedszkolaków w odblaskowych kamizelkach.

W Lwówku Śląskim o mały włos doszłoby do tragedii z udziałem małych dzieci. Kierująca golfem kobieta nie wpadła na to, żeby zahamować przed zbliżającym się przejściem dla pieszych. Nie pomogły nawet kamizelki przedszkolaków, dzięki którym maluchy były dużo lepiej widoczne.

 

Grupa dzieci wchodzi na przejście dla pieszych wraz z opiekunkami. Gdy zbliżają się do 1/3 pasów, z ich prawej strony nadjeżdża golf. Kierowca nie ma zamiaru zahamować i ustąpić pierwszeństwa zgodnie z zasadami ruchu, przejeżdża autem tuż przed pieszymi.

Jak donosi lwówecka policja, o sytuacji szybko zostały poinformowane wszystkie patrole drogowe w okolicy. Po chwili jeden z nich zgłosił, że zatrzymał poszukiwanego golfa do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedziała 68-letnia mieszkanka powiatu bolesławieckiego. Przyznała się do winy.

Kierującej zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami i sporządzono wniosek o ukaranie do sądu w Lwówku Śląskim - informuje Mateusz Królak z Lwóweckiej Policji.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny.

Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: