Takiego podniesienia eucharystii jeszcze nie było. Dosłownie wzbiła się w powietrze i odleciała

Do nietypowego podniesienia monstrancji doszło ostatnio w kościele w Brazylii. Eucharystia wleciała do budynku niesiona dronem.

W parafii świętego Gerarda Majelli w brazylijskiej Sorocabie, ktoś postanowił połączyć tradycję z nowoczesnością. Zamiast zwykłego podniesienia monstrancji, ksiądz zafundował wiernym nietypowe widowisko. Eucharystia uniosła się w powietrze i przyleciała do niego dronem.

Widok? Nietypowy, dziwaczny, śmieszny i dosyć przerażający. 

 

Film z nietypowego wydarzenia w kościele pojawił się na początku na Facebooku, później trafił także na YouTube. Szybko posypały się pod nim liczne komentarze. Wśród nich znaleźć można różnorakie głosy. Część osób, które obejrzały nagranie, uważa lot eucharystii za zwykłą profanację.

''Antychryst wymyśla takie rzeczy'' - pisze jeden z użytkowników Facebooka. ''Święta liturgia zredukowana do błazeństwa'' - dodaje inny. 

Są też tacy, którym nietypowe nabożeństwo przypadło do gustu i tacy, którzy zwyczajnie się z niego śmieją. A co Wy myślicie o tym nietypowym wydarzeniu? 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.


Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl