Takiego podniesienia eucharystii jeszcze nie było. Dosłownie wzbiła się w powietrze i odleciała

Do nietypowego podniesienia monstrancji doszło ostatnio w kościele w Brazylii. Eucharystia wleciała do budynku niesiona dronem.

W parafii świętego Gerarda Majelli w brazylijskiej Sorocabie, ktoś postanowił połączyć tradycję z nowoczesnością. Zamiast zwykłego podniesienia monstrancji, ksiądz zafundował wiernym nietypowe widowisko. Eucharystia uniosła się w powietrze i przyleciała do niego dronem.

Widok? Nietypowy, dziwaczny, śmieszny i dosyć przerażający. 

 

Film z nietypowego wydarzenia w kościele pojawił się na początku na Facebooku, później trafił także na YouTube. Szybko posypały się pod nim liczne komentarze. Wśród nich znaleźć można różnorakie głosy. Część osób, które obejrzały nagranie, uważa lot eucharystii za zwykłą profanację.

''Antychryst wymyśla takie rzeczy'' - pisze jeden z użytkowników Facebooka. ''Święta liturgia zredukowana do błazeństwa'' - dodaje inny. 

Są też tacy, którym nietypowe nabożeństwo przypadło do gustu i tacy, którzy zwyczajnie się z niego śmieją. A co Wy myślicie o tym nietypowym wydarzeniu? 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.


Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Komentarze (9)
Takiego podniesienia eucharystii jeszcze nie było. Dosłownie wzbiła się w powietrze i odleciała
Zaloguj się
 • artur0121

  Oceniono 4 razy 4

  Litości

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 3 razy 3

  cud, cud , tumany

 • donmarek

  Oceniono 2 razy 2

  A kiedy Jezus - na dronie, na miotle albo na komarze - przyleci sprawdzić jak się sprawuje jego spuścizna?

 • melmakianin

  Oceniono 2 razy 2

  idiotyzm spotęgowany ...

 • Saren Master

  Oceniono 1 raz 1

  To czy ona leci jedzie czy idzie. mam to głęboko :D
  wiecie w czym.

 • lepiregenre

  0

  Gdy takie instalacje, czy performance odbywają się w świątyni, to jest to jak najbardziej prawidłowe dla idei czy doktryny danej religii i nie powinny nikogo dziwić ani szokować. Na przykład w niektórych protestanckich kościołach wierni w chwili ekstazy potrafią wykonywać nawet salta, inni mają widzenia, lub leżą godzinami krzyżem. Natomiast, gdy takie przedstawienia przenoszą się do miejsc publicznych lub do polityki państwowej to wówczas stają się propagandą lub kabaretem i drażnią ludzi, którzy z religią nie mają nic wspólnego. Rzeźba w Świebodzinie jest tego najlepszym przykładem. Generalnie nad Wisłą panuje taki publiczny religijny i fanatycznie rozmodlony klimat. Ludzie związani z wiodącą religią próbują wszystkim pokazać na siłę, kim są. Można powiedzieć z przekąsem, że pięknie się zachowują. Ot taki folklor i tradycje, rodem ze średniowiecza. Mało tego, niektórzy parafianie potrafią wydzierać się z sejmowej ambony, że im się ciągle należą jakieś pieniądze. Zatem jak widać z tolerancją u nas bardzo krucho. Ale mimo wszystko trzeba ciągle uświadamiać porażonym religijnie, że na podobnej autonomii nie powinni wtrącać się np. w to, co np. dzieje się w galeriach sztuki, w teatrach, czy na koncertach lub innych wydarzeniach artystycznych, gdzie m.in. artyści przedstawiają swoją wizję artystyczną na temat religii. Na przykład galerie sztuki, czy teatry to też rodzaj świątyń, w których można prezentować różne wizje i salta, niekoniecznie pochwalające religijny fanatyzm. Dlatego religia musi wrócić do świątyni, ponieważ tylko tam jest miejsce na prezentowanie różnych „wizji”, jak na załączonym powyżej filmie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX