Pędził do miliona tak szybko, że bez wahania zaznaczył tę odpowiedź. I od razu złapał się za głowę

Pan Marek udziału w "Milionerach" nigdy nie zapomni. Wiedział, że odpada z programu, nim jeszcze Hubert Urbański to potwierdził. Pomylił się przy prostym pytaniu o sześcian i opuścił studio z tysiącem złotych.

W ostatnim odcinku popularnego teleturnieju "Milionerzy", do walki o milion stanął pan Marek Bazior z Warszawy. Emerytowany policjant szedł jak burza, bez problemu zaznaczając poprawne odpowiedzi na kolejne pytania.

Dopiero, gdy Hubert Urbański spytał go, gdzie założony został Międzynarodowy Związek Piłki Nożnej, musiał chwilę się zastanowić i niezdecydowany poprosił o wykorzystanie koła ratunkowego 50:50. Kiedy wyeliminowane zostały dwie z czterech opcji wyboru, gracz obstawił Francję i dzięki temu przeszedł do pytania za 20 tysięcy złotych.

To okazało się banalnie proste. Wiedział o tym sam zawodnik, a mimo to odpadł z programu. 

Pan MarekPan Marek Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

Ile krawędzi ma sześcian? - spytał zawodnika Hubert Urbański i przedstawił cztery możliwości odpowiedzi:

A. 6
B. 8
C. 10
D. 12. 

Pan Marek wyobraził sobie kostkę, po czym zdecydowanie poprosił o zaznaczenie odpowiedzi ''B''. Kiedy to zrobił, zdał sobie sprawę z tego, że popełnił błąd. Poprawna odpowiedź to oczywiście ''12''

Niestety zasady teleturnieju są nieugięte, i mimo że pan Marek znał poprawną odpowiedź, musiał opuścić program. Do domu wrócił z gwarantowaną sumą tysiąca złotych. 

Pan MarekPan Marek Fot. Milionerzy | TVN | Kadr

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne 2017 roku. Zapamiętamy je na długo

Więcej o:
Komentarze (21)
Milionerzy TVN. Pędził do miliona tak szybko, że bez wahania zaznaczył tę odpowiedź. I od razu złapał się za głowę
Zaloguj się
 • extragender

  Oceniono 4 razy 4

  Niesamowite - na pewno będzie o tym we wszystkich dzisiejszych wiadomościach.

 • j_stalin

  Oceniono 4 razy 2

  ehe, jasne, jak ktoś zaznacza dobrą odpowiedź, a zwłaszcza przy kwotach większych, to go Urbański molestuje, a na pewno? a przemyślał pan/pani etc...
  A jak się gość pierydolnąl to od razu - cześć pozamiatane. ech....

 • pbrus

  Oceniono 1 raz 1

  Krawędź to odcinek powstały w miejscu łącznia dwu ścian. Takich jest 12: 4 na górze, cztery na dole i 4 pionowe. Wyobraźnia 3D.

 • lw73

  Oceniono 1 raz 1

  Etam i tak najlepsi są ci którzy odpadają na pierwszym pytaniu :)

 • mirek76pl

  Oceniono 3 razy 1

  Nie rozumiem. Przeciez Urbanski czesto pyta uczestnika, czy jest pewny odpowiedzi. Czesto uczestnikom zdarza sie zmienic poprzednio zaznaczona odpowiedz. Wiec nie rozumiem, dlaczego w przypadku pana Marka zasady teleturnieju mialaby byc bardziej nieugiete niz w innych przypadkach.

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 6 razy -2

  Czy to jest teleturniej, który weryfikuje dyplom ukończenia szkoły podstawowej?

 • gokle

  Oceniono 12 razy -12

  Wy text jestescie geniusze, podobnie Jak eksperci Mlionerow. Za Wikipedia.org-"Sześcian (właściwie sześcian foremny, inaczej heksaedr) – wielościan foremny o sześciu ścianach w kształcie przystających kwadratów. Ma dwanaście krawędzi, osiem wierzchołków i 4 przekątne." 6 scian. Szesc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX