Trzymasz te rzeczy w swojej łazience? Lepiej natychmiast je wyrzuć - mogą Ci poważnie zaszkodzić

Niektóre rzeczy zamiast nam służyć, mogą poważnie zaszkodzić. Wystarczy, że będziemy używać ich za długo lub w nieodpowiedni sposób.

Przeterminowane kosmetyki

Zwykle używamy kosmetyków dopóki nie skończy nam się zawartość opakowania. To bardzo duży błąd. Przechowywane w ciepłej i wilgotnej łazience sprzyja rozwojowi bakterii. Wiele kosmetyków należy zużyć po 3 miesiącach po ich otwarciu, po którym data ważności przestaje mieć znaczenie. Używając popsutych lub przeterminowanych kosmetyków narażamy się na reakcję alergiczną. Jest też pewne, że żaden z nich nie zadziała zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Tampony i podpaski w uszkodzonych opakowaniach

Często wrzucamy do szafki, torebki lub kosmetyczki chusteczki, tampony czy podpaski, żeby zawsze mieć je w pogotowiu. Po jakimś czasie zapominamy, kiedy w ogóle tam trafiły. Wiele z nich ma uszkodzone opakowania, w których dawno mogła rozwinąć się pleśń. Dlatego jeśli tylko zobaczymy uszkodzone opakowanie podpaski czy tampona, lepiej od razu wrzucić je do kosza.

Krem do opalania

Oczywiście nie chodzi o to, żeby w ogóle go nie kupować. Jednak rzadko zdarza nam się zużyć całe opakowanie w ciągu jednych wakacji. Żeby nie marnować kremu, zostawiamy go na następne lata. To błąd. Rok po otwarciu opakowania balsamy do opalania tracą swoje właściwości. Filtry ulegają destabilizacji i nie chronią już przed działaniem promieni słonecznych. Jeśli krem nie jest przeterminowany, możemy użyć go do standardowego nawilżania. Na słońce potrzebny będzie nowy produkt.

Stare szczoteczki do zębów

Szczoteczkę do zębów należy wymieniać przynajmniej co trzy miesiące. Jak podaje portal o2.pl, dentyści ostrzegają, że wiele osób o tym nie pamięta przez co czyści zęby brudnym przedmiotem. Używanie zużytej szczoteczki nie tylko nie wyczyści naszych zębów, ale też sprzyja odkładaniu się kamienia oraz osadu nazębnego.

Wazelina

Jeden z najpopularniejszych kosmetyków zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ratuje nas przed spierzchniętymi ustami, czy bardzo przesuszonymi miejscami na skórze. Niestety zazwyczaj nakładamy wazelinę palcami i zostawiamy w opakowaniu mnóstwo bakterii. Zamiast tego lepiej postawić na mniejsze opakowania, gdzie nie powstanie ich wielkie siedlisko lub użyć do nakładania kosmetyku łyżeczki.

Naturalny i przyjazny dla środowiska proszek do prania zrobisz... z trzech prostych składników! Sprawdź

Więcej o: