Choć ma tylko 31 lat, zdawała na prawo jazdy 32 razy. Dwa tygodnie później już go nie ma

W wyniku, jak się zdawać mogło, rutynowej kontroli drogowej, posiadająca zaledwie 14 dni dokument kobieta straciła prawo do prowadzenia pojazdów.

Uwagę policjantów ze Żnina zwrócił osobowy ford. Prowadząca go kobieta jechała za szybko przez wieś Ojrzanowo. Przekroczyła dozwolony limit prędkości o 23 km/h.

Formalności zapewne skończyłyby się prędko, gdyby nie to, że funkcjonariusze wyczuli w trakcie rozmowy podejrzany zapach od 31-latki. Kontrola trzeźwości wykazała, że miała ona 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci szybko odkryli w systemie, że młoda kobieta długo nie nacieszyła się swoim prawem jazdy. Dostała je zaledwie dwa tygodnie wcześniej. Przyznała się też, że do egzaminu podchodziła 32 razy. Jak widać, był to próżny trud.

Prowadzącej w stanie upojenia alkoholowego kobiecie grozi teraz sądowy zakaz prowadzania pojazdów, grzywna a w najgorszym wypadku nawet 2 lata pozbawienia wolności - informuje kujawsko-pomorska policja.

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny.
Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Komentarze (6)
Choć ma tylko 31 lat, zdawała na prawo jazdy 32 razy. Dwa tygodnie później już go nie ma
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 7 razy 7

  A nasz Prezes nic nie zdawał i też nie ma prawa jazdy - za to go wożą jak niepełnosprawnego ...

 • newsmaker

  Oceniono 3 razy 3

  "Skończyły by", "organiźmie" - czy autor tego tekstu spał w szkolnej ławce na języku polskim? Gdyby nie spał i uważałby na lekcji, to nie nie skończyłby pisząc z takimi błędami. Podpowiedź edukacyjna dla autora: sprawdź sobie pisownię partykuły by - z czym piszemy ją łącznie. O organizmie a nie: organiźmie też sobie niech autor zapamięta.

 • zigzaur

  0

  Że niby co? Że ilość podejść do egzaminu ma być równy wiekowi kursanta w latach?

 • obrazony2x

  0

  Legendy miejskie ;(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX