Poszedł na konkurs, trafił z bólami do szpitala. Miał objawy, jakby wziął narkotyki

34-letni mężczyzna znalazł się w szpitalu z silnymi bólami głowy i karku. Poinformował lekarzy, że powodem jego dolegliwości może być ostra papryczka, którą zjadł tego dnia. 

W USA odbyły się kolejne zawody, w których uczestnicy jedli ostre potrawy. Jeden z mężczyzn biorących udział w zabawie skosztował papryki o nazwie "Carolina Reaper", która w skali ostrości Scoville osiągnęła 2,3 miliona. Dla porównania bardziej znana papryka jalapeno w tej samej skali wypada na 400 razy łagodniejszą.

Nic dziwnego, że zjedzenie tak ciężkostrawnej rzeczy, mogło wywołać komplikacje. 34-latek po zjedzeniu papryki trafił do szpitala z ogromnymi bólami głowy i karku. 

Jak donosi Daily Mail, w szpitalu wykonano mu kilka badań neurologicznych, jednak żadne z nich nic nie wykazało. Przyczynę stanu pacjenta znalazł Dr Kilothungan Gunasekaran, który napisał, że doszło do zwężenia tętnic, co prowadzi do bólu, na jaki narzekał mężczyzna.

Lekarz przyznaje, że do tej pory wszyscy badani przez niego pacjenci mieli zwężone tętnice z powodu leków lub narkotyków. Gunasekaran spotkał się pierwszy raz z taką reakcją na paprykę.

Objawy 34-latka ustąpiły same. Po 5 tygodniach powtórzono badania i okazało się, że tętnice mężczyzny wróciły do normalnego stanu. Pewnie po takich przygodach pacjent pewnie długi czas nie będzie mógł spojrzeć nawet na słodką odmianę papryki.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Melasa, ksylitol, syrop z agawy? Który z zamienników cukru jest najzdrowszy? Na pewno nie cukier brązowy!

Więcej o: