Da się cofnąć maila wysłanego przez pomyłkę. Sposób jest banalnie prosty

Każdemu z nas na pewno chociaż raz zdarzyło się wysłać maila nie temu, komu planowaliśmy. Okazuje się, że po takiej wpadce nie należy panikować, tylko wykonać kilka prostych kroków, aby wszystko odkręcić.

Pół biedy jeśli wyślemy zdjęcia z wakacji nie do tego znajomego, do którego chcieliśmy. Jednak pomyłkowe maile mogą dotyczyć znacznie poważniejszych spraw. Co jeśli przez przypadek prześlemy dokumenty firmowe niepożądanej osobie? Lub w mailu do kolegi z pracy obrazimy szefa i zaadresujemy wiadomość na jego skrzynkę?

Wówczas większość z nas wpada w panikę, a po setnym sprawdzeniu, czy na pewno ta tragedia wydarzyła się nam naprawdę, poddajemy się i załamujemy. W głowie pojawia się nam już wizja rozmowy z przełożonym. Słyszymy huk z jakim zaraz wyrzuci nas z firmy.

Jednak okazuje się, że nawet z tak patowych sytuacji da się wyjść obronną ręką i nawet nie jest to szczególnie trudne. Jeśli używacie bardzo popularnej skrzynki mailowej gmail.com, na naprawę pomyłki możecie mieć 30 sekund. Jak to zrobić?

1. Kliknij w opcje ustawień w prawym górnym rogu skrzynki, wówczas rozwinie się pasek z dodatkowymi opcjami - wtedy wybierz opcję "Ustawienia".

Gmail

2. Na ekranie pojawi się strona z ustawieniami Twojej skrzynki. Należy w niej uaktywnić opcję cofania maila i wybrać czas, w którym możemy to zrobić. Najdłuższy, jaki możemy ustawić to 30 sekund.

Gmail

3. Kliknij w komendę "Zapisz zmiany", którą znajdziesz na środku ekranu, na samym dole strony z opcjami. 

Od tej pory po każdym wysłaniu maila, gmail wyświetli Ci komunikat o wysłanej wiadomości, oraz poinformuje o możliwości cofnięcia maila. Możesz to zrobić w ciągu 30 sekund, potem szansa niestety przepada.

Gmail

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: