To dziś najpopularniejszy w Polsce teledysk. Filip i Kuba pobili kolejny rekord

Teledysk do piosenki ''Kryptowaluty'' ma pierwsze miejsce na liście 'Na czasie' w Polsce.

Film pojawił się w sieci 9 kwietnia i przez tych kilka dni nabił już 2,6 miliona wyświetleń. Tak bardzo interesuje Polaków kooperacja Filipa Szcześniaka i Kuby Grabowskiego, czyli Taco Hemingwaya i Quebonafide - dwóch młodych raperów - rocznik 1990 i 1991.

 

To druga z piosenek promująca ich wspólny projekt "SOMA 0,5 mg" - premiera albumu zaplanowana jest na 13 kwietnia - czyli już jutro. Strach pomyśleć, co jutro będzie się działo w sieci.

Pierwszy teledysk do piosenki 'Tamagotchi' od 22 marca wyświetlono subtelne 18,5 mln razy - może to jeszcze nie tyle, co ma ''Despacito'', ale jak na polskie warunki radzą sobie wyśmienicie.

 

Można nie lubić rapu, ale niewątpliwie należy przyznać, że ich dokonania są godne uznania. A przy okazji szybko wpadają w ucho. 

Z kolei trzecia ich wspólna piosenka ''Metallica 808'' pojawiła się na Youtube 4 kwietnia i ma już 3,6 mln wyświetleń oraz 7. miejsce na liście najczęściej oglądanych filmów.

 

Dla porównania najnowsza piosenka Zenka Martyniuka i zespołu Akcent ma na tej samej liście miejsce 27. i niecałych 900 tys. wyświetleń.

Taco Hemingway ma na koncie 6 albumów, m.in. Trójkąt Warszawski (2014), Umowę o dzieło (2015) i Szprycer (2017), który zyskał nową, krytykowaną przez wielu fanów, stylistykę. Taco współpracował już z takimi artystami, jak Sokół, Rasmentalism, Dawid Podsiadło i Otsochodzi (ich wspólny utwór - "Nowy Kolor" ma 29 milionów wyświetleń na Youtubie).

Quebonafide jest autorem dwóch płyt. W 2015 roku ukazała się Ezoteryka i zyskała status platynowej płyty. 2 lata później muzyk wydał Egzotykę, która sprzedała się w 60 tys. egzemplarzy, pokryła się podwójną platyną i została najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2017 roku. Quebo nagrywał m.in. z Ten Typ Mesem, Solarem, Paluchem, Popkiem.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Więcej o: