Pracownicy szykowali salę na wesele. Wtedy obok nich w budynek wbił się okręt towarowy

Kiedy awarii uległ układ sterowniczy okrętu towarowego, kapitan statku mógł tylko patrzeć, jak jego jednostka wbija się w zabytkowy budynek na brzegu.

Kapitan okrętu Vitaspirit pod maltańską banderą będzie zapewne wspominał ten dzień do końca życia. 7 kwietnia, kiedy przepływał przez cieśninę Bosfor, na jego okręcie doszło do potężnej awarii układu sterowniczego. Na tyle potężnej, że statek nagle skręcił sam z siebie a potem z rozpędem wbił się w brzeg.

Pech chciał, że trafił idealnie w zabytkową willę zbudowaną w XVIII wieku o nazwie Hekimbasi Salih Efendi Yalisi. Od wielu lat jest to popularne miejsce wyprawiania ślubów i urządzania przyjęć czy koncertów.

Na szczęście nikomu nic się nie stało - ani na statku, ani na brzegu. Jednak nagrania z jednej z części budynku, gdzie pracownicy przygotowywali salę do wesela, mrożą krew w żyłach - kilkanaście metrów w bok i mogłoby dojść do tragedii.

 

Zniszczeniu uległo pierwsze i drugie piętro budynku - to w nie uderzył dziób statku.

Vitaspirit to tzw. masowiec, czyli statek przeznaczony do przewożenia towarów sypkich. Na jego pokładzie znajdowało się zboże, które miało trafić z Egiptu do Ukrainy. Statek został odholowany do portu, gdzie trwa wyjaśnianie przyczyn awarii.

Ludzie maszerują, statek płonie. Ogień jest wszędzie. Tak świętują wikingowie!

Więcej o:
Komentarze (8)
Pracownicy szykowali salę na wesele. Wtedy obok nich w budynek wbił się okręt towarowy
Zaloguj się
 • i.l

  Oceniono 4 razy 4

  panie nadredaktorze, OKRĘT, to jednostka marynarki wojennej.
  to to to STATEK. Powtarzam, bo choć już to sygnalizowano, zmiany nie widać.

 • sacc77

  0

  Kogo wy tam zatrudniacie?
  To już nawet nie gimbaza ale przedszkolaki - dobrze jeżeli z "zerówki"!
  Co materiał - to widać że pisał go ignorant albo idiota.
  I czytamy albo:
  1. "okręt towarowy" - podczas gdy na zdjęciach widać wyraźnie, że to nie żaden okręt tylko zwykły STATEK - a konkretniej masowiec (dla "ałtora" ignoranta: statek przeznaczony do przewozu ładunków masowych, sypkich jak zboże, ruda czy węgiel,)
  2. "STATEK krążownik 'Dmitrij Donskoj"" kiedy to w języku polskim "od zawsze" jednostki marynarki wojennej określa się mianem OKRĘT...
  3. Ciąg dalszy: "na którego 100 metrów pokładzie żyło 500 marynarzy"... to co? na każdego 0,5 metra bieżącego pokładu? ;-))
  ==============================
  Oba gnioty podpisane MAW czyli autorstwa tego samego ignoranta.
  Choć jedno trzeba mu / jej przyznać - jest konsekwencja w wadliwym stosowaniu określeń ;-))
  Tym niemniej - osoba kwalifikuje się do siarczystego kopa w zad i wybycia z Redakcji przez zamknięte drzwi bądź okno (niezależnie od piętra z którego ma wylecieć"

 • artur0121

  0

  goście z polski przybyli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX