Poszli do zoo i zobaczyli, jak załatwia się nietoperz. Mają na to twarde dowody

Zastanawialiście się kiedyś, jak nietoperze załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne?

Już nie musicie - zobaczycie to na tym krótkim nagraniu z rodzinnej wycieczki do Królestwa Zwierząt Disneya w Orlando na Florydzie.

Disney nie tylko zajmuje się pordukcją filmów oraz parków rozrywki. W swoim szerokim wachlarzu ma także w ofercie zoo. Jedna z takich placówek znajduje się w Orlando w USA. Ich Królestwo Zwierząt jest domem dla grupy intetresujących nietoperzy - rudawek. Należą one do najwięszych przedstawicieli tego gatunku.

I właśnie ich wybieg odwiedziła pewna rodzina, która to swoją wizytę nagrała na filmie. Udało im się uwiecznić moment, w którym nietoperz... robi kupę.

 

Zwierzątko nie zeszło w tym celu z drzewa, ale zmieniło specjalnie po to pozycję. Rudawki bowiem wypoczywają do góry nogami. Ten koleżka przyłapany na dość intymnej czynności zmienił ułożenie ciała - za pomocą chwytnych końcówek na skrzydłach i nóg obkręcił się i zrobił to, co miał zrobić.

Zebrani przy wybiegu ludzie zareagowali na ten widok bardzo żywiołowo. Jedno jest pewne, ich przyrodnicza ciekawość świata niewątpliwie została sowicie wynagrodzona.

Najprawdopodobniej na filmie widzimy rudawkę malajską.

Długość tułowia tych nietoperzy wynosi od 270 do 340 mm, zaś rozpiętość ich skrzydeł wynosi 1320-1500 mm. Największe osobniki mogą ważyć nawet kilogram. Ich grzbiety są czarno- lub szarobrązowe z rudawymi przebłyskami.


Rudawki nazywane są też inaczej psami latającymi - i faktycznie mają całkiem przyjazne pyszczki.

Jelonek, który uszczęśliwia ludzi. Kiedyś potrzebował pomocy, dziś to on dzieli się miłością z innymi

Drodzy Czytelnicy!
Wasz głos jest dla nas bardzo ważny.
Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.
Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl