Zdawała egzamin na prawko prawie tyle razy, ile ma lat. Pobiła rekord Szczecina

63-latka marzyła o tym, żeby zdać prawo jazdy. Podchodziła do egzaminu aż 61 razy i stała się rekordzistką miasta. Nie była jedyna.

Mieszkanka Szczecina zaskoczyła tamtejszy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego swoją determinacją i uporem. Pracownicy WORD-u dawno nie spotkali się z kursantem, któremu tak bardzo zależy na uzyskaniu prawa jazdy.

Jak donosi Głos Szczeciński, kobieta podchodziła do egzaminu na prawo jazdy kategorii ''B'' aż 61 razy. Niestety 63-latce nie udało się uzyskać dokumentu. 

Rekordzistami w podchodzeniu do egzaminu na prawo jazdy są zwykle kobiety w średnim wieku. Zdarza się, że sytuacja życiowa zmusza panie do zdobycia prawa jazdy, na przykład z powodu choroby, czy śmierci męża - wyjaśnia Wioletta Myszkowska, egzaminator nadzorujący w WORD w Szczecinie.

Według pani Wioletty popularna opinia, że za niepowodzenia na egzaminach odpowiada stres, nie jest do końca prawdą. Egzaminatorka podkreśla, że bardzo dużą rolę odgrywa tu jakość szkolenia, którą kursanci często bagatelizują.

Zdarza się, że uczniowie szkół jazdy po nieudanych próbach zdania egzaminu rezygnują z kupna dodatkowych godzin nauki. Chcą w ten sposób zaoszczędzić pieniądze i liczą, że doszkolą się podczas trwania egzaminu.

Skutki tego podejścia zazwyczaj kończą się kolejną nieudaną próbą uzyskania upragnionego dokumentu i frustracją.

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: