Grał w piłkę w morzu. Gdy wyszedł z wody nogi krwawiły mu, jak po starciu z rekinem

Znany doktor opublikował na swoim Facebooku zdjęcia nastolatka, który grał w piłkę w morzu. Fotografie jego nóg są naprawdę przerażające.

Nastolatek wybrał się na plażę w okolicach Brighton, aby pograć w piłkę. Beztroska zabawa trwała około pół godziny. Podczas gry chłopak miał zanurzone w wodzie nogi do kostek i to był jego błąd.

Kiedy wyszedł na ląd nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Całe jego kostki i stopy pokryte były świeżą krwią. Na pierwszy rzut oka ciało chłopaka wyglądało, jak po starciu z rekinem, jednak to nie atak drapieżnika był powodem strasznego stanu nastolatka.

Lekarz, który zajął się chłopakiem stwierdził, że nastolatka zaatakowały wszy morskie, które dobrały się do jego ciała. Eksperci twierdzą, że w zimnej wodzie ofiara może nie zauważyć, że jest pożerana przez padlinożerców.

Czym jest wesz morska i czy występuje w Bałtyku?

Jest niewielkim, liczącym kilka centymetrów zwierzęciem, niezbyt szybkim, często zagrzebanym w mule. W Morzu Bałtyckim stanowi typowy, naturalny element fauny; można powiedzieć, że jest tu ‘od zawsze’, uważany jest bowiem za relikt epoki lodowcowej. Bywa też hodowany w laboratoriach; oczywiście nie jest zwierzęciem agresywnym ani groźnym. Nigdy nie spotkałam doniesień o atakach czy choćby niewielkich szkodach wyrządzanych kąpiącym się ludziom przez podwoja bałtyckiego lub jakiekolwiek inne bałtyckie skorupiaki - wyjaśnia profesor Joannę Izdebską z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w rozmowie z redakcją portalu podroze.gazeta.pl
 

Drodzy Czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Dlatego chcemy pisać dla Was o rzeczach, które najbardziej Was interesują i są Wam najbliższe. Jeśli jest jakaś historia, którą chcecie nam opowiedzieć i się nią podzielić z innymi, jeśli jest jakaś sprawa, którą chcielibyście nagłośnić, jakiś problem, który chcecie rozwiązać - piszcie do nas na adres buzz_redakcja@gazeta.pl.

Czekamy na Wasze listy - Redakcja Buzz.gazeta.pl

Naturalny i przyjazny dla środowiska proszek do prania zrobisz... z trzech prostych składników! Sprawdź

Więcej o: